10 komentářů k článku Microsoft představil TypeScript, nový transpiler do JavaScriptu:

 1. pas

  Dart

  Odpověď MS na Dart od Googlu? – oba jazyky mi připadají jako konečně nadějný nápad, jak nenásilnou evolucí dospět od JS k pořádnému jazyku (i když na to každý jde trochu jinak).

  1. jlx

   Re: Dart

   Zajímalo by mne, jak moc se tohle vlastně liší Actionscriptu3 (a.k.a. ES4). Zdá se, že moc ne, kromě nějakých syntaktických odlišností.

   Což je poměrně ironické, jelikož to byl zejména Microsoft (resp. Chris Wilson), kdo se stavěl proti původní specifikaci ES4.

   1. pas

    Re: Dart

    V základní filozofii (přidáme k JS typy, interfacy, atd., ovšem nenásilnou volitelnou formou) se to neliší. Liší se to pochopitelně v tom atraktivním sloganu, že „každý java script je type script“. To u AS verze 3 už neplatí.

    Jiná věc je, že Microsoft bohužel až moc často mění od základů svou strategii…

  2. balki

   Re: Dart

   Skor nez evoluciu by som bral dart a ine ako krok spat. Od prototypoveho programovania s dynamickym typovanim naspat k triedam a statickemu typovaniu.

   1. balki

    Re: Dart

    Aby som doplnil. Skor by sa mali podla mna sustredit na opravy chyb a nezmyslov javascriptu, nez o naprostu zmenu povahy jazyka.

    1. balki

     Re: Dart

     Syntactically, TypeScript is very similar to JScript .NET, another Microsoft implementation of the ECMA-262 language standard that added support for static typing, classical object orientation language features such as classes, inheritance, interfaces, and namespaces.

     http://en.wikipedia.org/wiki/TypeScript

     Dart is a class-based, single inheritance, object-oriented language with C-style syntax. It supports interfaces, abstract classes, reified generics, and optional typing. Static type annotations do not affect the runtime semantics of the code. Instead, the type annotations can provide documentation for tools like static checkers and dynamic run time checks.

     http://en.wikipedia.org/wiki/Dart_%28programming_language%29

     Cize ako tomu rozumie Dart je Kvazi staticky typovany.

   2. pas

    Re: Dart

    Třídy jsou krok zpět? Proč si tedy v Googlu nebo Microsoftu nedají pokoj a pořád vymýšlejí nějaké nové jazyky, které by jim umožnily psát velké aplikace? :)

    1. balki

     Re: Dart

     Lebo je to sice krok spat, zavadzaju tam opat nezelany dualizmus objektov – teda triedy a instancie. Co je dusevna brzda v objektovo-orientovanom programovani, a bude dlho trvat nez si od toho programatori odvyknu.

     Ale na druhu stranu triedy su prebadanou krajinou, co umoznuje pisat rychlejsie interpretery. Myslim, ze o to googlu a microsoftu ide, teda zrychlit to vsetko, a narvat to do browserov miesto javascriptu.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2730