Microsoft zveřejnil nástroj on{x} pro programování mobilů s Androidem

Nástroj on{x} neslouží k programování celých aplikací pro Android, nýbrž ke skriptování akcí pomocí JavaScriptu. Pokud si do mobilního zařízení se systémem Android nainstalujete aplikaci on{x} od Microsoftu, můžete si naprogramovat akce při výskytu zvolených událostí (od toho také pochází název projektu on…x).

Aplikace je svázaná s vaším facebookovým účtem, pro přidání akcí proto nepotřebujete žádné vývojářské nástroje; nové akce si přidáte na webu www.onx.ms a po autentizaci facebook účtem budou zaslány na váš přístroj.

Na stránce projektu najdete řadu připravených akcí (i se zdrojovými kódy), u kterých se můžete inspirovat. Kreativci se snažili, najdeme zde akce typu „ukaž mi každý den v 8.00 počasí, pokud předpověď hlásí méně než 50 F“, „pošli SMS mé manželce, jakmile opustím práci“, „připomeň mi, pokud jsem už tři dny nebyl v tělocvičně“ nebo „řekni mi, ať si vezmu deštník, když odemknu telefon a dle předpovědi má pršet“ (pro zdrojové kódy akce, viz tlačítko code vpravo nahoře).

Pro popis všech možností on{x} se podívejte do dokumentace. Nahrané akce můžete také testovat, on{x} vám pro účely ladění umožní vyvolat jednotlivé události uměle. Aplikace může zapisovat do logu, který pak najdete na webu www.onx.ms (přístup přes web onx.ms je tedy prakticky nutností). Další informace najdete na blogu projektu on{x}.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 6

Přehled komentářů

Peny Microsoft vymyslel...
Martin Hassman Re: Microsoft vymyslel...
Ajax Facebook?
Honza Javorek Re: Facebook?
ThatIsGeek Vtipný fakt
Martin Hassman Re: Vtipný fakt
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2605