Modul pro animace v CSS3? Hlasujte

Daniel Glazman, předseda pracovní skupiny pro kaskádové styly, zvažuje, zda se součástí CSS3 má stát i modul CSS animation (více viz návrh specifikace), který slouží k deklarování jednoduchých animací přímo v kaskádových stylech. Návrh specifikace pochází od společnosti Apple, která ji implementovala v prohlížeči Safari a je využívána např. při tvorbě webových aplikací pro iPhone.

Daniel Glazman na svém blogu spustil anketu, ve které můžete hlasovat. Web a webové aplikace bez animací si dnes asi jen těžko dokážeme představit (může se jednat třeba jen o animovaná rozbalovací menu, tlačítka apod.), proto hlavní otázka zní, zda by animace měly být implementované pomocí SVG, JavaScriptu (tak jsou implementované dnes, viz článek o animacích na webu) nebo zda by měly být implementovatelné přímo na úrovni kaskádových stylů (protože patří do prezentační vrstvy a jsou součástí návrhu designu).

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=130