MojoZoom a zvětšování obrázků

Obrázky a fotografie se staly běžnou součástí webu. Při jejich publikování často řešíme problém, jak je vložit do stránky a přitom zachovat patřičné detaily. Řešením bývá vkládání miniatur a zobrazování detailních fotografií ať již v nových oknech, nových stránkách nebo v nových vrstvách (pomocí lightboxu).

S neobvyklým přístupem přichází nástroj MooZoom, což je javascriptová knihovna, která zobrazí miniaturu fotky a pomocí lupy umožňuje zvětšování její vymezené oblasti. Funguje v běžných prohlížečích včetně Internet Exploreru. MooZoom stejně jako fotogalerie vyžaduje fotku v původní velikosti a její miniaturu, odlišuje se pouze způsobem jejich zobrazení. Obdobně se chová i nástroj MojoMagnify od stejného autora. Běžné fotogalerie MooZoom nenahradí, ale v některých situacích by se vám mohl hodit. (Zdroj: Nihilogic)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=135