15 komentářů k článku Mozilla věnuje 100 tisíc dolarů na zlepšení videokodeku OGG Theora:

   1. Anonymník

    RE: Mozilla věnuje 100 tisíc dolarů na zlepšení videokodeku OGG Theora
    http://ps-auxw.de/codecs/

    Dirac taky není v moc použitelném stavu. Věnovat se čemukoliv jinému než x264 je nošení dříví do lesa, navíc s tím, že vám tam to dřevo bude rychle hnít.

    Ono totiž H.264 vyhovuje všem zainteresovaným stranám po technické stránce. Svobodnost moc nepomůže, když svobodný kodek bude chtít 3X větší přenosové pásmo a navíc pořád bude trpět špatnou nebo nevyrovananou kvalitou obrazu. On totiž ani Dirac, ani Theora nemají moc ratecontroll, což je taková často přehlížená, ale naprosto zásadní věc.

 1. hmm

  Těžko
  Pro svobodné video natočené svobodnou kamerou možná jiná volba není. Ale v porovnání s konkurencí je jeho budoucnost velkou svobodnou otázkou.

  1. McBig

   Re: Těžko
   Šance tu ale jsou. Ogg Vorbis (což je v podstatě starší bratříček) je dnes používán v mnoha internetových rádií. A jeho podpora je pomalu protlačována i do kapesních přehrávačů. Upřímně řečeno dle mě má Theora šanci právě kůli spojitosti s Ogg Vorbisem.

   1. jjjjjjjjjjjjj

    Re: Těžko
    Rozdil je jaksi v tom, ze Ogg Vorbis je kvalitou na same spicce zvukovych kodeku. Naproti tomu Theora docela vazne zaostava …

     1. Anonymník

      Re: Těžko
      Návrh Theory je špatný. Je zkrátak zastaralý anavíc ještě obsahuje pár nepříjemných bot, které vyloženě ubližují rychlosti a efektivitě.

      Mozillo, to jsou zabitý prachy!

       1. Anonymník

        Re: Těžko
        Theora je ve výoji stejně dlouho jako x264. S tím rozdílem, že už předtím byla theora fungujícím kodekem (VP3), na rozdíl od x264, které stavělo na zelené louce, mohlo si nanejvýš půjčovat provizorně komponenty z libavcodecké verze divxu/xvidu (mpeg-4 part 2/ASP).

        A podívejte se an ten vývoj: x264 je špička mezi kodeky (asi absolutní, až na některá úzká použití), zatímco Theora se pořád plácá pod úrovní své původní konkurence ("divx 3.11", divx5).

 2. eclipse_guru

  RE: Mozilla věnuje 100 tisíc dolarů na zlepšení videokodeku OGG Theora
  Nějací dva italové udělali nový kodek, který je účinnější než ten současný nejlepší H.XXX.

  1. repulsive

   RE: Mozilla věnuje 100 tisíc dolarů na zlepšení videokodeku OGG Theora
   italové ? správně by se mělo říkat evropané, ne ? ale vážně.. ti jsou ale šikovní. jak se jmenujou, a mají ten kodek ještě ?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=455