14 komentářů k článku MSIE, WebGL a „návrat starých špatných časů“:

 1. koudy

  At zijou MS "standardy"

  To zas bude humac.. Jsem rad ze nevytvarim weby a velice lituju vsechny co ano.
  Chci pouzit WebM, protoze se mi libi/ma mensi prenosove pozadavky/….? (POUZE priklad – prosim nechytat za slobo – nevim jak je to se standardizaci a pod.)
  Ale nee jediny prohlizec ktery to nepodporuje je IE, takze mam smulu protoze BFU nevedi ze jiny existuje…

  1. xaint

   Re: At zijou MS "standardy"

   to ze MS zase del aproblemy je jasnya,. el jinak to je pitomost. Spousta BFU ted zu ma firefot, protoze jim ho nekdo nainstavloval… dost zakazniku mi rika, ze na internet chodi „pres tamtu lisku na plose“… tak tragicky s „jedinym spravnym prohlizecem“ bych to nevidel.

  2. Anonymus_Bimbas

   Re: At zijou MS "standardy"

   Webm (VP8 pro video) nemá menší přenosové požadavky. h264 (použitelné i ve flashi) mu natrhne řiť, což znamená že se přenese míň dat (stejná kvalita potřebuje míň bitů), nemluvě o tom že x264 (nic jiného by se ani nemělo používat, hehe) je navíc i rychlejší.

   1. srigi nl

    Re: At zijou MS "standardy"

    Niete ci sa v dohladnej dobe dockame x264 s podporou encodovania cez graficke karty. Niekde som cital, ze autor x264 vyhlasil, ze pre kvalitu aku dodava x264 sw cestou (cez CPU) je aj 128b float malo a preto to vraj mozno nebude mat zmysel na GK portovat.

  3. František Kučera

   Re: At zijou MS "standardy"

   Tak s tím něco udělej (místo naříkání). Uživatelům tam dej hlášku, že s tak zaostalým prohlížečem se jim video prostě nezobrazí, přilož odkaz na Firefox, Chromium nebo jiný prohlížeč. Na své dvacet let staré třiosmšestce nebo na kuličkovém počítadle si ten web taky neprohlídnu a musím použít něco novějšího.

   Ad „protoze BFU nevedi ze jiny existuje“

   Pokud tomu tak je, tak kvůli tomu, že autoři lezou Microsoftu do zadku. Stačí s tím skončit a BFU si velmi rychle uvědomí, že existují jiné a lepší prohlížeče.

   1. Martin MalýAutor příspěvku

    Re: At zijou MS "standardy"

    Jeden by ti skoro záviděl ten jasný a bezrozporný svět OSS fundamentalisty, v němž je vždy jasné, kdo je padouch a kdo hrdina. :)

 2. Alois.Janicek

  No teda

  v době kdy nevíme co je a co není HTML 5 mi přijdou takovéto poznámky docela směšné… a např. k čemu mi je, že je v Chrome a Firefoxu implementace „skoro všeho“, když mají mizernou kvalitu a nemohu třeba canvas použít na bohaté multimediální prezentace/hry… viz ty MS dema a jejich „performance“ v ostatních browserech.

 3. oxymoron

  podpora formátů

  A co je na tom, že každý prohlížeč podporuje něco jiného? Že někde není podpora avi, mkv nebo webm? Podpora všech existujících formátů obrázků taky není a nikdo to neřeší. PNG se prosadilo i přesto, že ho msie neuměl.

 4. juraj

  možno budete prekvapení

  Nerozumiem, čo sa tu rieši, v čase prvej preview IE9 takisto Explorer nepodporoval ani canvas, ani veľa ďalších technológii, ktoré sa nakoniec do IE9 dostali, a takisto sa Microsoft vyjadroval veľmi neurčito. Pravdepodobnosť, že sa WebGL do IE10 dostane, nie je malá.
  Microsoft síce trepe vo svojom vyhlásení odveci, ale s vetou „Interoperability is not about being first“ sa celkom stotožňujem.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2150