MSIE, WebGL a „návrat starých špatných časů“

Microsoft po uvolnění IE9 začal propagovat HTML5 kde se dá, dokonce i pomocí takových úletů, jako bylo již zlidovělé „nativní HTML5“. Článek na ReadWriteWeb ale připomíná jinou technologii než jsou WebForms či WebSockets, kterými se Microsoft zaklíná při svém vysvětlování („nebudeme implementovat nehotovou specifikaci“), totiž WebGL. WebGL již má kompletní specifikaci, ale MS se přesto nijak nechystá jej v IE implementovat. Před nedávnem dokonce prohlásil, že „vycházejí z reálných potřeb vývojářů“ a pomáhají zrychlit reálně psaný kód místo toho, aby implementovali „odlišnou technologii“.

Autor článku poznamenává: „Je to velká škoda, IE9 a IE10 by mohly být skvělé prohlížeče, ale čím víc sleduju prohlášení Microsoftu, tím míň věřím proklamované vstřícnosti k vývojářům. Když si k tomu přidáte Chrome Native Client a pokračující válku o videoformát, je návrat starých špatných časů na dohled.“

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 14

Přehled komentářů

koudy At zijou MS "standardy"
xaint Re: At zijou MS "standardy"
Anonymus_Bimbas Re: At zijou MS "standardy"
srigi nl Re: At zijou MS "standardy"
juraj Re: At zijou MS "standardy"
František Kučera Re: At zijou MS "standardy"
Martin Malý Re: At zijou MS "standardy"
Alois.Janicek No teda
oxymoron podpora formátů
juraj Re: podpora formátů
kozec Re: podpora formátů
Štěpán Bechynský W3C vs. WHATWG vs. Khronos
qpal Re: W3C vs. WHATWG vs. Khronos
juraj možno budete prekvapení
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2150