Neměli bychom logovat všechno v JSON?

Log Everything as JSON. Make Your Life Easier říká článek na Treasure Data blogu a na příkladu Apache logu popisuje, že textové logy jsou snadno (aspoň většinou) čitelné lidmi, ovšem již hůře stroji. A přitom bychom je často potřebovali zpracovat právě strojově.

Článek navrhuje logovat data přímo v JSON a nabízí k tomu nástroj Fluentd (který je shodou okolností také od autorů onoho článku). Výsledek? Strojové zpracování dat bude mnohem snazší. Historie se opakuje (jak poznamenává diskutující pod odkazovaným článkem); před časem tu byla snaha logovat v XML (o logování do SQL databáze nemluvě), ale textové logy stále převládají. Jaké řešení je správné? A nebudeme stejný problém řešit za 10 znovu, až se objeví nový textový formát, který nahradí dnes populární JSON?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

ic YAML a NEON
jistr Re: YAML a NEON
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2545