„Nezajímají mě vaše firemní benefity…“

Břitké shrnutí pohledu programátora – freelancera na zaměstnání a nabídky zaměstnavatelů přináší článek I don’t care about your corporate perks… od Avdiho Grimma. Poměrně otevřeně a bez obalu říká, co si coby freelancer myslí o nabídkách zaměstnavatelů:

Nezajímá mě vaše „zdravotní pojištění“, pojistím se sám. Nezajímá mě „podíl ve firmě“ ve výši 0,1 %. Nezajímá mě závodní jídelna ani „příjemné pracovní prostředí“ – nejlepší kuchař je moje žena a nejlepší prostředí mám doma. Nezajímá mě, že máte místnost na hraní her ani že jezdíte na lyže – na totéž mám rodinu. Zajímají mě peníze, protože musím živit rodinu a platit účty. Potřebuju volný čas, kdy budu psát knihy nebo mluvit na konferencích – nabídněte mi čtyřdenní pracovní týden nebo šest týdnů volna, a pak mě to bude zajímat. Chci řešit opravdové problémy, ne psát stále dokola primitivní weby v Rails. Chci vést tým a nezapomeňte: když pro vás pracuju, neznamená to, že mne vlastníte, ani moje nápady.

Jistě se mnozí v těchto bodech poznáte. A pokud patříte mezi ty, co hledají zaměstnance, pokud možno ty nejlepší, zkuste se zamyslet, zda jim nabízíte to, co opravdu hledají…

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 24

Přehled komentářů

dejfson no, (a dalsi znak)
lobo Re: no, (a dalsi znak)
BlackRider Re: no, (a dalsi znak)
blizzboz Re: no, (a dalsi znak)
highegg Velice
lobo Re: Velice
highegg Re: Velice
Lobo Re: Velice
highegg Re: Velice
keff Re: Velice
pe25tr Re: Velice
mikro pohlad od contractora
ITGuru Re: pohlad od contractora
mikro Re: pohlad od contractora
Petr Staníček Pohled od freelancera
highegg Re: Pohled od freelancera
gp Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
Fenix Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
highegg Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
gp Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
zzzz Redakčně smazáno
marwyn Re: Jeziiiis to je zase XYZ
AX Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
Satai Re: "Nezajímají mě vaše firemní benefity..."
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1583