6 komentářů k článku NotORM: Jednoduchý přístup k databázi v PHP:

 1. jos

  pár poznámek

  nejdřív rejpnutí k terminologii (ano, už zase)

  Simple work with relations is a killer feature of NotORM.

  to by chtěl asi říct každej autor nějakýho toolu pro práci s relačníma databázema, ale málokterej autor nějakýho toolu pro práci s relačníma databázema ví co je to ta relace (případně zarputile odmítá to, že by se slovo relace nemělo používat ve významu vztah mezi tabulkama)

  a pak otázkopoznámka

  //Getting a single row
  $application = $software->application[1]; // get by primary key

  podporuje to složený klíče?

  1. Jakub Vrána

   Re: pár poznámek

   Díky za rejpnutí, „relation“ jsem změnil na „relationship“.

   Syntaxe $db->$table[$id] podporuje jen jednosloupcové primární klíče, je to ale jen zkratka za $db->$table($primary, $id)->fetch(), takže podle více sloupců se dá vyhledat plnou syntaxí. U vztahů to budu muset ještě důkladněji prozkoumat a zdokumentovat. Třeba tabulka application_tag z příkladu vícesloupcový primární klíč má a NotORM s ní nemá problém – u ní by se ale zrovna obešel i úplně bez klíče.

   1. jos

    Re: pár poznámek

    rádo se stalo, díky za odpověď

    k poslední větě:
    1. je v ní nějakej syntax error, nechápu jí na 100%
    2. v tom příkladu je vidět akorát že to má ponětí o cizích klíčích, nicméně ten klíč by tam (v db) měl bejt určitě, protože duplicity jsou špatné, áno

    1. Jakub Vrána

     Re: pár poznámek

     Ano, v DB samozřejmě klíč bude. Ale NotORM ho na nic využít nepotřebuje (jinými slovy není nutné, aby tahle tabulka měla jednosloupcový primární klíč). Takže by ani nemusel být primární, ale třeba unikátní.

 2. František Svoboda

  překlep..

  Ahoj,

  zatím tvůj nový nástroj studuji a mám je jednu technickou – ve FAQu v bodu 3 je text „so it is your responsible to escape identifier“ – asi by mělo být responsibility. Jdu studovat dál :)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1174