Nové oficiální stránky pro Android vývojáře

Google včera spustil nové stránky Android Developers. Kromě designového sjednocení se stránkami Android.com přibylo mnoho nových článků a informací. Stránky jsou teď rozděleny na tři rubriky: Design, což jsou nezměněné Android Design Guidelines (ale teď jsou mnohem více propagované), Develop, kde jsou všechny informace o vývoji pro Android, jakožto i nástroje ke stažení, a Distribute, sympatický popis toho, jak využívat všechny možnosti Google Play Store. Naopak oficiální Android Developers Blog přestal být propagován.

V rubrice Develop v sekci Android Training je podrobně postupně pomalu popsána příprava programovacího prostředí a jak začít, ale i mnoho pokročilých praktik. V API Guides jsou popsány a vysvětleny jednotlivé API. Reference se obsahově nijak nezměnila, vzhled je dle mého názoru méně přehledný. V Tools je potom ke stažení ADK, ADT, Support Library a navíc ještě návody k jednotlivým nástrojům.

Na první pohled vypadají stránky lépe a přehledněji, Google rozhodně mnohem lépe propaguje dříve zapadlé Design Guidelines, stejně tak jako nápovědu pro Play Store. Přibyly nové články, což je bezesporu pozitivní. Na druhou stranu mi však přijde, že samotná čitelnost ať už článků nebo API reference se rapidně snížila.

Co si o tom myslíte vy? Líbí se vám nová verze Android Developers? Anebo byste radši viděli tu starou, jen s obsahovými změnami?

Zdroj: Helping you build beautiful, powerful, successful apps na Android Developers Blogu

Matěj začal programovat ve třinácti v PHP, pak v JavaScriptu a Lispu. Nakonec si koupil Androida, a tak programuje hlavně pro něj.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2631