Opravdu svět potřebuje nového klienta pro Twitter a další RSS čtečku?

S provokativní otázkou se na tvůrce programů obrací Andy Brice, autor blogu Successful Software: Does the world *really* need yet another Twitter client, RSS reader, ToDo list or backup applica­tion?

S lehkou ironií podotýká, že jsme pravděpodobně už za bodem, kdy je rychlejší si vlastního klienta pro Twitter napsat, než hledat mezi 1 900 existujícími klienty nějaký, který nám bude vyhovovat. Tvůrcům software radí (stejně jako mnozí další) zaměřit se raději na konkrétní tržní niku a nabídnout speciální software pro určitou cílovo skupinu, než se snažit prorazit na obecném trhu s obecnou aplikací.

Ano, pravděpodobně se budete muset naučit něco z naprosto cizího oboru. Ale pro vývojáře software je obecně snazší naučit se, řekněme, něco o sbírání motýlů než pro sběratele motýlů naučit se psát software, píše a přidává tip: Až se příště budete bavit s nějakým člověkem o jeho koníčku nebo práci, položte mu dvě otázky: jestli na to používá nějaký program a jestli je ten program dobrý. Ideální kombinací odpovědí je ANO a NE.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 3

Přehled komentářů

zaty potřebujeme nejen to
hany Re: potřebujeme nejen to
ITGuru S dovolením - chybička
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1968