Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Optimalizace webů pro iPad

Optimalizace webů pro iPad

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

Ačkoli iPad obsahuje prohlížeč Safari, založený na ověřeném jádru WebKit, rozhodně není na místě podléhat dojmu, že stačí nějak napsat web, a bude fungovat i na iPadu. Přes všechny skvělé parametry je iPad přeci jen omezené zařízení, a pokud počítáme s tím, že naše webová aplikace bude běžet hlavně na podobných zařízeních, je na místě svou kreativitu trošku krotit a mít tento fakt na paměti.

Konkrétní rady autorům aplikací pro iPad přináší Thomas Fuchs v článku Making an iPad HTML5 App & making it really fast. Mezi jiným radí nepoužívat některé efekty, jejichž vykreslení je v Safari pomalé, využívat událost onTouch, vyhnout se třeba velkým cross-browserovým JS frameworkům nebo nepoužívat translate a nahradit jej  translate3d

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Saha

„tíámn“ je zhruba co??

tdi

Já myslel že tahle zvrhlost je už minulost aby se web optimalizoval podle nějakého konkrétního prohlížeče. :-/

w0ndr

Omluvte mou neznalost, ale k cemu je dobre mit neco jako udalost onTouch? Je nejaky rozdil mezi timto a onClick? Je preci veci hw, pripadne os, aby resil jestli sem nekde kliknul mysi nebo nekam hrabal prstem. Vysledek je imho to same.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.