Osm slov, která by se neměla objevovat ve vašem profilu na Twitteru

Jeff Haden sepsal seznam osmi slov, které  mnozí dávají do svých profilů na Twitteru ve víře, že tím případného partnera osloví. Leckdy je ale efekt jiný, než čekali. Například slovo „autorita“ (v oboru) komentuje Haden takto: Jak říkala Margaret Thatcherová: „Být silný je jako být dámou: když musíte říkat, že jste, tak nejste!“ Když musíte říkat, že jste autorita, tak nejste.

Další slova, která v článku zazněla, jsou „posedlý“ („jak můžete být posedlí pěti věcmi?“), „guru“ („Nebudu vysvětlovat, tohle slovo prostě nesnáším. Podobně jako ‚ninja‘ a ‚guerilla‘.“), „jedinečný“, „stratég“ nebo „Serial entrepreneur“ („Lidi, co rozjeli třeba tři velké firmy, které fungují, jsou serial entrepreneurs. Pokud jste rozjeli jeden, po něm druhý, a po neúspěchu druhého třetí, a ten uspěl, nejste sérioví podnikatelé!“)

Požádali jsme vás na Twitteru o seznam dalších slov, které podle vás nepatří do podobných profilů. Přidali jste další dva výrazy: „Apple“ a „SEO Specialista“. Jaká další slova v podobných profilech a „stručných biografiích“ říkají podle vašeho názoru víc, než si dotyčný myslí? Podělte se v komentářích.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 6

Přehled komentářů

VldySek Čas zkontrolovat své bio
František Kučera Odkaz
Martin Malý Re: Odkaz
zbiejczuk Guru nefunguje?
Martin Malý Re: Guru nefunguje?
garcon Re: Guru nefunguje?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2351