Patří www. do URL?

Jedná se o dlouholetý spor. Ačkoliv běžní uživatelé jsou zvyklí na adresy typu www.example.cz, ti pokročilejší uživatelé tvrdí, že zadávat „www.“ je zbytečné (v tom mají celkem pravdu) a preferují krátkou variantu adresu example.cz (kterou ovšem prostí uživatelé často vůbec nerozpoznají jako webovou adresu), případně její koexistenci s delší variantou. Před lety vznikl dokonce projekt No www, který myšlenku krátkých adres propaguje. Registruje necelých 40 tisíc domén podporujících krátkou variantu. Svou doménu můžete přidat i vy, pokud projde validátorem.

Zřejme jako parodie na tuto snahu vznikla aktivita přesně opačná Extra www. Propagující vícenásobné používání www. v adresách. I ona obsahuje validátor, který může zkontrolovat vaši doménu. A jaký typ adres preferujete vy?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 17

Přehled komentářů

profík Amatéři
děda Re: Amatéři
macbeth Re: Amatéři
zzzzz Re: Amatéři
Borek Bernard www
Jiří Pagáč stará škola
igly temná strana příkazového řádku
edois RE: Patří www. do URL?
Anonym RE: Patří www. do URL?
Sherry O ničem :-(
profík Re: O ničem :-(
alancox Zase někdo, kdo nemá co dělat
CNAME smerovanie
Anonym vypatlanci
bs Patří www. do URL? - ANO
Tomáš Valůšek RE: Patří www. do URL?
Jarda Re: RE: Patří www. do URL?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=65