Perlička k blokování „závadných“ WWW stránek

Na pikantní detail, který se týká snah o zavedení možnosti blokovat přístup na určité webové stránky, upozorňuje Filip Rožánek v článku Když cenzurovat, tak pořádně. Ne jako v Británii. V oficiální zprávě, kterou vypracoval tamní úřad Ofcom pro ministerstvo kultury, jsou podrobně popsány možnosti blokování spolu s informacemi o tom, jak jsou tyto blokace nejčastěji obcházeny. Úřadu se nezdálo vhodné, aby tyto pasáže zůstaly ve veřejně dostupném dokumentu, tak se je rozhodli „vymazat“ – a sáhli k technice „začernění“, která funguje na papíru, ale v elektronických dokumentech je nepoužitelná. Text, překrytý „černým obdélníkem“, je pro člověka se znalostí práce s PC snadno odhalitelný a čitelný.

Ironicky by šlo dodat: Pokud bude celou slavnou „cenzuru internetu“ zavádět stejná parta, jaká začerňuje písmenka ve Wordu, tak se nemá veřejnost čeho obávat…

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 6

Přehled komentářů

v6ak Prohraná bitva...
brk Re: Prohraná bitva...
tdvorak Re: Prohraná bitva...
-tri- cerny humor
Jenda „ochrana“
Johny Image DNS?
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2312