PHPanywhere: vyvíjejte kdekoli

Pro psaní PHP skriptů nepotřebujete žádný příliš výkonný ani pokročilý editor, stačí vám obyčejný Notepad, ale jak vývojáři vědí, s editorem, který umí odsazovat, umí zvýraznit syntaxi a spravovat větší počet souborů to jde líp. S PHPanywhere dostáváte nejen pohodlný PHP editor, ale navíc editor, který funguje kdekoli – a tím je myšleno „kdekoli, kde je připojení k internetu a prohlížeč“.

PHPanywhere je online textový editor, přizpůsobený právě pro psaní PHP skriptů. Kromě toho, že vypadá jako běžný desktopový editor (rozhraní je postaveno na ext2), tak umí zvýrazňování syntaxe, umí jednoduchou správu projektů, nabízí spolupráci víc lidí online a integruje funkce FTP klienta, takže můžete své skripty rovnou nahrávat na server, aniž by vaše aktuální připojení muselo dovolovat cokoli víc než HTTP protokol (zde je na místě upozornit na to, že svěřit své FTP heslo cizí službě je bezpečnostní riziko).

Služba rozhodně potřebuje ještě čas na to, aby byla vážněji použitelná (např. chybí https protokol či integrované verzovací nástroje), ale coby „instantní vývojové prostředí“ posloužit může.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=868