15 komentářů k článku Plánujete začít vyvíjet webové aplikace v Ruby on Rails?:

  1. blizzboz

   Re: konec

   problém ruby je hlavne v tom že preň neexistujú žiadne klikacie vývojové nástroje, preto RoR upadá. .NET má VisualStudio a SharpDevelop, Java má NetBeans a Eclipse. Ruby nemá nič. Skúšal som rôzne Ruby pluginy pre NetBeans, VisualStudio a Aptanu ale veci, ktoré si môžem inde pohodlne naklikať, musím pracne vypisovať do konzoly, takto si vývoj software v 21 storočí nepredstavujem.

   1. josefrichter

    Re: konec

    Ruby ty „klikací“ nástroje má, ale skoro nikdo je nepoužívá. Na těch pár příkazů do konzole (možná dvacet?) by to byl asi zbytečnej overhead. Ale to je asi věc vkusu nebo zvyku. Rozhodně bych neřekl že by kvůli něčemu takovýmu Rails byly v úpadku :-)

   2. Michal Zahradnicek

    Re: konec

    Nuz darmo…

    Zacina nam rast generacia klikacich programatorov, resp. zacina sa era klikacich programatorov.

    Tento klikaci syndrom podla mna sposobuje hlupnutie programatorov a programovanie pomaly straca caro. To boly casy ked som si robil v ASM dekoder na gif obrazok – pri tom bolo treba aj mysliet.

    Nechcem vyvolavat flame – len som si zaspominal na stare casy.

    1. Martin Malý

     Re: konec

     Ano, končí doba „programátorů – umělců“, tajemných mužů, co ovládají mocné stroje pomocí tajných formulí… Ten posun nezpůsobuje hloupnutí programátorů, to se jen přesouvá důraz od nízkoúrovňového „jak to napsat“ k vysokoúrovňovému „co vlastně píšeme“. Vám se ale zdá, že „programátoři hloupnou“, ale věřte mi – ve skutečnosti se jen přestávají zabývat podružnostmi, které za ně dělají stroje.

     Nepleťte si chytrost s encyklopedickými znalostmi… Schválně – který programátor je hloupější: ten, co si dnes bude dělat dekodér GIFu do prohlížeče obrázků, nebo ten, kdo použije hotový a čas vynaloží na vyladění funkce prohlížeče?

     PS: To byly časy, kdy jsem si psal vlastní mikrokernelový OS v ASM a C – jenomže pak jsem potřeboval jíst, bydlet a zaplatit složenky, takže mi došlo, že jemnou, precizní a neskutečně drahou „ruční práci“ nikdo nezaplatí. Můžeme nad tím nostalgicky vzdychat, ale můžeme si být hlavně téměř stoprocentně jisti, že pro většinu programátorů tyhle časy skončily a už se nikdy nevrátí. Nechme si to jako koníček a jako tajnou zbraň, kdyby někdy bylo potřeba, tak těm mladým ukážeme… :)

     1. jarda

      Re: konec

      Mě přijde, že ty dnešní nové programátory to programování ani moc nebaví. Existuje na tohle téma nějaký průzkum?

     2. Michal Zahradnicek

      Re: konec

      Heh, ano presne to som chcel povedat, ze programator sa uz nerovna umelec ako kedysi. V davnych dobach programator musel rozumiet ako pracuje pocitac, ked chcel robit dobry software. Ja to nazyvam, ze ide doba instantnych polievociek.

      Samozrejme ze aj ja som sa prisposobil trendu a pouzivam dostupne veci(momentalne louskam ExtJS). Ale som rad ze som este zazil dobu „programatorov – umelcov“.

      1. Martin Malý

       Re: konec

       Dnešní doba bude jednoho dne taky tou bájnou dobou opravdových mužů, co ještě uměli napsat PHP framework… :) Počkejte třicet let, uvidíte! ;)

  2. Láďa

   Re: konec

   Upřesnil bych to – okolo Ruby on Rails už není takový hype. Ve verzi 3 jde ale o špičkový framework.

 1. Ondra

  Nelíbí se

  Já si nemůžu pomoct, mě se Ruby vůbec nelíbí, a Ruby on Rails je bordel ve stylu víc jak deset let staré technologie JSP.

  Konstrukce jako 5.minutes.ago je sporná. Je moc úžasné, že 5 je objekt, ovšem máme skutečně chtít veškeré myslitelné operace s čísly jako metody třídy čísla? Nebo je lepší mít čísla jako argumenty metod specializovaných knihoven.

  Operátor unless je IMHO značně zhoršuje čitelnost.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1998