Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Podíl na trhu prohlížečů od roku 1994 dodnes

Podíl na trhu prohlížečů od roku 1994 dodnes

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

Vizualizace podílu na trhu prohlížečů od roku 1994 dodnes. Podívejte se jak se vyvíjel trh grafických desktopových prohlížečů od prvopočátku, tedy nástupem prvního široce používaného prohlížeče Mosaic. Odkaz najdete zde. V dnešní době vypadá trh mnohem zdravěji. Čeká nás v budoucnu převrat?

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stilgar

….. Jak tak na to kouká, tak Opera je furt ušlápnutá vzadu a nikdy se nedostala na 3%. Přitom to byl, co pamatuju, vždy velmi schopný prohlížeč. To i to Safari na tom bylo s rozšířením vždy lépe a je to použitelný prohlížeč vlastně jen posledních pár let. Sám Operu nepoužívá a vlastně nevím proč :-)

to_je_jedno

1) kvalita nema s rozsirenim na trhu moc spolecneho, jinak bychom vsichni jezdili ve ferari…
2) veci jako zoom(nikoliv zvetseni pisma), tabs, gestures, blokovani reklam, spravce hesel mela opera nekdy v dobe IE 5.5… dneska ostatni prohlizece nenabizi nic navic oproti opere, snad jen firebug a selenium.

Jinak ten clanek musel delat zajiste nejaky marketak nebo student/absolvent humanitnich oboru protoze je zpracovany uplne debilne (za rozumne bych povazoval carovy graf)

Futrál

Tomu se říká „infografika“ a je to moderní, zvykej si, užitná hodnota a přesnost nikoho nezajímá, záleží jen na dojmu a aby to „dobře“ vypadalo.

Peter

No, Opera mala este nejake vyvojove nastroje pred DragonFly, ako integrovany WebDev Tool z roku 2006: http://dev.opera.com/articles/view/opera-dev-console-bookmarklet/
A Selenium? Nie je OperaDriver nieco podobne? http://www.opera.com/developer/tools/operadriver/

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.