Podmíněné třídy v kaskádových stylech

Problém vypořádání se s odlišnou implementací kaskádových stylů v prohlížečích nemá jednotné řešení, jak jsme si nedávno ukázali v článku Podmíněná pravidla v CSS. Jednotliví webdesigneři si proto vybírají některé ze stávajících řešení, nebo je vzájemně kombinují či vymýšlí řešení vlastní.

Kupříkladu webdesigneři v Yahoo podle vnitřních směrnic používají CSS filtry (často označované za „hacky“) místo podmíněných komentářů pro IE, protože by vedly ke zbytečnému požadavku navíc. Vývojář Flickru Paul Hammond přišel se zajímavým návrhem, který nazval podmíněné třídy. Využije podmíněných komentářů, pomocí kterých značce body v Internet Exploreru přidělí třídu ie. Výsledkem je jeden stylopis pro všechny prohlížeče, přičemž pravidla určená pouze pro Internet Explorer jsou označena touto třídou. Uvedenou metodu lze podobně jako CSS Browser Selector rozšířit i na jednotlivé verze prohlížeče (ie6, ie7 apod.). Nevýhodou pak je, že umožňuje podmíněné třídy pouze pro Internet Explorer. (Zdroj: Simon Willison)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=121