Kam s pomocným obsahem stránky? Zkuste pageSlide

Okno prohlížeče, ve kterém se zobrazuje webová stránka nebo webová aplikace je často menší, než by si autor představoval. A proto vznikla řada triků, jak prostor okna „nafouknout“, čili vložit do něj víc obsahu, než by se do něj vešlo. Počínaje scrollbary, rozbalovacími seznamy nebo vnořenými menu. Někdy nemají šetřit pouze prostorem, ale i pozorností uživatele, tomu v jednu chvíli nepotřebujeme nabídnout veškeré informace obsažené na stránce, ale jen ty základní a ostatní odkrývat až ve správný okamžik.

Scott Robbin vytvořil plugin pro jQuery Page Slide, který vytváří primitivní, až geniálně jednoduchý efekt. Pokud je potřeba uživateli zobrazit další informaci (např. nápovědu), odsune obsah původní stránku trochu doleva a napravo zobrazí požadovaný obsah. Příklad si můžete vyzkoušet (odkaz na konci článku). Scott se původně inspiroval u připravovaného mobilního Firefoxu, který podobný efekt používá ve svém grafickém rozhraní. (Zdroj: Ajaxian)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=407