4 komentářů k článku Pomůcka pro vkládání hesla:

 1. njn

  No dobře

  Pěkný. Nicméně to, že negativa maskování převažují, je prostě pitomost. Je to především kvůli odpozorování hesla, a to je velice důležité, než aby hrál roli blbec uživatel, co si volí hesla jednoduchá. Když je někdo blbec, bude si je volit taková i tak, nemá to žádnej význam. Navíc bych to nikdy nepodpořil.

  1. danaketh

   Re: No dobře

   Jak často heslo zadáváte? A v kolika případech vám někdo stojí za zády? Abych odpozoroval heslo, stačí sledovat klávesnici. Poměrně velké procento uživatelů píše tak pomalu, že lze stisknuté klávesy snadno zachytit.

   IMO je dneska maskování hesla zbytečné, možná spíš obtěžující. Na PC pracují i starší lidé a pro ně může být problém někam vyplnit heslo, když nevidí co píší. Kromě toho svou roli hrají i různá rozložení a modely klávesnic.

 2. noname

  staré

  tohle jsem měl před asi 10 lety na lotus notes, a bůhví jak to tam bylo dlouho. Mě v tomto směru vyhovuje zobrazení posledního písmene na vteřinu a pak skrytí, tak jak to mají třeba mnohé mobily

  1. bpbp

   Re: staré

   S Nielsenem soulasím. Ten HashMask je rozhodně zajímavý nápad – ale Nielsen to zdá se myslel tak, že jde o to vědět, jestli jsem heslo napsal správně a i o možnost ho opravit.

   Vteřinová prodleva se mi také líbí, ale problém opravy neřeší.

   Počkejme si 10 let než zneužitelnost online identit donutí zavést všude nějaké tělesné identifikátory (oční duhovka, otisk prstů čert vem co to bude).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=805