5 komentářů k článku Pong pomocí kaskádových stylů:

 1. Anonym

  Budoucnost
  Určitě mají budoucnost! Dnes animace na stránkách musí řešit javscriptem, nebo flashem a to mi nepřijde ideální – někdo nemusí flash mít a někdo si může (a stává se to i omylem) JS vypnout…

  1. Hoween

   Re: Budoucnost
   Obecně – jaký mají na stránce smysl jakékoli animace? Já osobně všechny bannery a další hejblátka vypínám, protože ruší… A animovanou infografiku v CSS, to si myslím, že na to jsou malé možnosti.

   1. Anonym

    Re: Budoucnost
    Možná ani ne tak pro stránky (typu Zdroják, iDnes) jako spíš pro webové aplikace.

    Střídmá a dobře vybraná animace může být přínosem pro použitelnost. Uživatel lépe vnímá návaznost mezi akcemi, má lepší dojem z odezvy nebo může být paradoxně méně obtěžován — třeba aktualizacemi. Viz například notifikace Growl.

  2. karf

   Re: Budoucnost
   Někdo si může vypnout i CSS, to není argument. Jsem spíš mírným odpůrcem, protože se mi zdá, že pro deklarativní animace není CSS moc vhodné místo.

   A budoucnost? Před nějakými deseti lety jsem si myslel, že má budoucnost SVG + SMIL + XHTML, takže dneska už si raději nemyslím nic.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=575