Portál javascriptových her

Pravidelně vás na Zdrojáku upozorňujeme na zajímavé hry napsané pomocí JavaScriptu. Objevuje se jich čím dál tím víc. Pro vývojáře jsou zajímavé dvojnásob, protože řeší rozmanité problémy často zajímavým způsobem, a tak se pohledem do jejich zdrojového kódu můžete občas něco naučit (viz kupříkladu článek Jak vytvořit pseudo 3D hry v HTML5 canvasu s raycastingem).

Jacob Seidelin, autor několika javascriptových her, spustil portál věnovaný javascriptovým hrám. Anotace jednotlivých her obsahují přehled použitých technologií, snadno si tak vyfiltrujete např. hry používající jQuery. Portál je teprve v začátcích, sbírka her se plní, ale i přesto v něm již najdete řadu zajímavých kousků (celkem 35 her). Na další hry můžete rovnou upozornit autora.

(Zdroj: Nihilogic)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=514