Poznejte málo známé limity CSS v Internet Exploreru

Webové prohlížeče mají své limity a je dobré o nich vědět. Martin Ivanov v článku The 32 External CSS Files Limitation of Internet Explorer and More upozorňuje na méně známý limit. Internet Explorer (všechny jeho poslední verze včetně verze 8) obsahuje limit počtu stylopisů, které může jedna stránka obsahovat. Jedná se o číslo 32. Další stylopisy bude prohlížeč ignorovat. Pozn.: Naše redakce při ověřování zjistila limit již při 31 stylopisech (32. byl ignorován), ale pro tato čísla to nemá velký vliv. Pro srovnání ostatní prohlížeče mají limit zřejmě vyšší, protože s 32 stylopisy neměly problém.

Dalším limitem je podle Martina Ivanova velikost stylopisu 288 Kb. Redakce Zdrojáku ověřovala i tento fakt a závislost na velikosti souboru rozhodně nemůže potvrdit. Objevila ovšem maximální počet pravidel, která mohou být v jednom stylopisu. Jedná se o 4095 možných pravidel. Další pravidla ve stylopisu již bude Internet Explorer ignorovat. Ostatní prohlížeče tento limit buďto nemají nebo mají limit vyšší, proto testování v Internet Exploreru vám v tomto případě pokryje i všechny ostatní prohlížeče.

V obou případech se jedná o bezpečně vysoká čísla, ale je dobré o nich vědět, jak se ostatně přesvědčil Martinův klient, kterému se nějakým způsobem podařilo limit přesáhnout, ale i někteří další vývojáři. Narazili jste na podobný málo známý limit u některého z prohlížečů i vy?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=275