Pozvánka na HackPrague – největší hackathon v Česku bude hostit i programátory z Facebooku

Hackathon pro celkem 150 lidí se koná o víkendu 17. – 19. června v coworkingovém prostoru K10. Možná největší hackathon v České republice se vymyká obvyklým akcím také exkluzivní účastí speakerů a mentorů z firem jako Concur, Facebook nebo Google.

“Našim cílem je udělat hackathon světové kvality. Praha má k tomu všechny předpoklady – věhlas, dobrou polohu, ale hlavně dostatek vynikajícího talentu,” říká hlavní organizátor HackPrague Minh Tri Pham. 

“Zúčastnili jsme se v Americe spousty hackathonů a několik opravdu velkých organizovali. Přišlo mi zvláštní, že v Česku podobně velké akce neprobíhají, proto jsme se rozhodli ji uspořádat,” říká Pham, který je v současnosti studentem Informatiky na prestižní Yale University. Tým Phama doplňují dva studenti ČVUT Michal Jirků a Bolek Kerouš a Američan Chris Wan, který minulý rok organizoval YHack s účastí 1500 programátorů. Společně vyhráli hackathon pořádaný Facebookem a setkali se díky tomu se samotným Markem Zuckerbergem.

HackPrague je v kontextu střední Evropy unikátní akce, zejména kvůli zahraničním účastníkům. Ty nenajdeme pouze mezi hackery, ale také v roli mentorů a speakerů. Přednášet a mentorovat bude například Jason Brooks z Facebooku, Mateusz Bałasz z Google, Jacob Ringler z Concur nebo matadoři české startupové scény – Vu Hoang Anh z firmy Avocode a Jakub Nešetřil z Apiary.

Akce pro 150 hackerů se bude konat ve vinohradském coworkingu K10 o víkendu 17.-19. června a nemá žádné centrální téma. “Chtěli jsme dát účastníkům svobodu v tom, co budou vyvíjet. Pro ty nerozhodné však nabídnou tematická zadání naši partneři, kteří navíc nejlepší projekty řešící jejich téma odmění finančně,” říká Pham. Výhru 50 tisíc korun si odnese i vítězný projekt, druhý a třetí pak 20 a 10 tisíc.

Organizátoři mají už nyní více přihlášek, než je kapacita akce, účastníky však budou vybírat ze všech přihlášených. Registrace jsou otevřeny do 11. května, brzký deadline je důležitý pro potvrzení účasti zájemcům ze zahraničí. Veškeré informace jsou k dispozici na oficiálním webu akce – HackPrague.com. Celá akce je nezisková a vzniká i díky hlavním sponzorům akce – Concur (an SAP company), Avast, Apiary a K10.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=19917