Pozvánka na jsDevMeetups: Polymer – pojďme tvořit lepší web!

Ve čtvrtek 3. listopadu od 18.30 hodin proběhne druhá přednáška z cyklu jsDevMeetups na Fakultě Informačních Technologií na ČVUT v Praze v posluchárně T9:107.

Josef Ježek je front-endový vývojář firmy 3BT software s.r.o., kde pracuje na projektu trendaro.cz. Zajímají ho moderní webové knihovny, nástroje a vzory. Know-how ze světa Polymeru sdílí na síti GitHub.

Polymer Project je open-source projekt veden týmem front-endových vývojářů v rámci organizace Chrome ve společnosti Google. Cílem projektu je vytvořit knihovny, nástroje a vzory, které pomůžou vývojářům vytvářet moderní Progressive Web Apps s plným využitím špičkových funkcí platformy jako jsou Web Components, Service Workers a HTTP/2 (protokol nyní podporuje 77% prohlížečů na celém světě, zdroj: Firebase).

Přes 500 projektů a 6000 elementů ve společnosti Google využívá Polymer. Přes 2500 elementů sdílí komunita na GitHubu. Společnosti jako Coca Cola, EA, ING a další, tvoří své Progressive Web Apps díky projektu Polymer (zdroje: Polymer Summit 2016, customelements.io).

Představíme si Polymer knihovnu, která zjednodušuje práci s Web Components, se kterými si vytvoříme opakovaně použitelné custom elementy, které spolupracují s HTML5 elementy, a rozdělíme si aplikaci do několika komponent, takže kód bude více čistý a lépe udržitelný.

Použijeme Polymer App Toolbox pro sestavení Progressive Web App, která se bude rychle načítát, okamžitě reagovat a fungovat odkudkoliv. Toolbox poskytuje architekturu postavenou na komponentech, responzivní layouty, modulární router, podporu lokalizace, klíčovou podporu pro local storage a offline caching, a efektivní sestavení aplikace pro HTTP/2.

Pojďme opustit frameworky a začít využívat webovou platformu na plno, #UseThePlatform. Proč? Performance on mobile.

Nenechte si ujít přednášky z Polymer Summitu 2016, díky kterému máme nové návody v Codelabs.

Na akci je nutná registrace.

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=19145