Kritické problémy kaskádových stylů podle Matta Wilcoxe

Matt Wilcox ve svém kritickém článku The fundamental problems with CSS3 popisuje některé problémy, se kterými se potýká nejen CSS3, ale webdesign obecně. Připomíná, jaké myšlenky stály u samotného zrodu kaskádových stylů a jak se dále vyvíjely. Na některé problémy ovšem kaskádové styly nestačí (nebo je řeší komplikovaně), proto se webdesigneři stále častěji uchylují k řešení pomocí JavaScriptu.

Podle Matta by jediným řešením bylo rozšíření kaskádových stylů o proměnné, základní matematické operace a procházení DOMu, jaké známe z javascriptových frameworků. CSS3 se podle Matta zbytečně snaží o zachování jednoduchosti kaskádových stylů na úkor správného řešení problému. Matt mívá kritický pohled (viz také jeho nedávná kritika tabulek pomocí kaskádových stylů), se kterým nelze vždy souhlasit, ale stojí minimálně za vážné zamyšlení.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=333