Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Když chcete mít prohlížeče pod jednou kapotou: Lunascape a další

Když chcete mít prohlížeče pod jednou kapotou: Lunascape a další

Zprávičky Webdesign

Lunascape je webový prohlížeč, který umí zobrazovat stránky pomocí jádra Internet Exploreru (Trident), Gecka a WebKitu. Je proto vhodný pro webdesignery, pokud potřebují testovat weby v několika prohlížečích. Prohlížeč pochází z Japonska, ke stažení je alfa verze pro Windows a nabízí řadu běžných funkcí.

Lunascape pro zobrazení stránek používá Internet Explorer z operačního systému, k němu doinstaluje Gecko (podle všeho poslední noční verzi) a WebKit (také pravděpodobně poslední noční verzi). Mezi jednotlivými jádry můžete přepínat ikonou v levém dolním rohu prohlížeče. Jednotlivá jádra si můžete asociovat s maskami URL (budou se pak přepínat automaticky). Současně můžete používat i více jader, pokud si otevřete více panelů prohlížeče a v každém z nich přepnete na jiné jádro. Do dokonalosti schází možnost zvolení patřičné verze jádra; webdesignerům by totiž více pomohlo, pokud by prohlížeč používal jádro z Firefoxu 2 nebo Firefoxu 3, nikoliv noční verze. (Zdroj: OSnews)

Dnes je možné k testování prohlížečů použít službu na adrese browsershots.org. Navíc společnost Adobe nedávno oznámila přípravu podobné služby Meer Meer, která má podporovat hlavní prohlížeče pro Windows a Mac. Testování ve více prohlížečích se pomalu stává snazší a snazší.

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bednee

Ale bez jadra IE6 v sobe je to stejne program na prd. Dokud budou u nas BFU, kteri neumi upgradovat a porad IE6 pouzivaji, tak bude jedinym resenim IETester.

dev

BFU uz by diky automaticke aktualizaci meli mit davno IE7 ;-)

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.