Když chcete mít prohlížeče pod jednou kapotou: Lunascape a další

Lunascape je webový prohlížeč, který umí zobrazovat stránky pomocí jádra Internet Exploreru (Trident), Gecka a WebKitu. Je proto vhodný pro webdesignery, pokud potřebují testovat weby v několika prohlížečích. Prohlížeč pochází z Japonska, ke stažení je alfa verze pro Windows a nabízí řadu běžných funkcí.

Lunascape pro zobrazení stránek používá Internet Explorer z operačního systému, k němu doinstaluje Gecko (podle všeho poslední noční verzi) a WebKit (také pravděpodobně poslední noční verzi). Mezi jednotlivými jádry můžete přepínat ikonou v levém dolním rohu prohlížeče. Jednotlivá jádra si můžete asociovat s maskami URL (budou se pak přepínat automaticky). Současně můžete používat i více jader, pokud si otevřete více panelů prohlížeče a v každém z nich přepnete na jiné jádro. Do dokonalosti schází možnost zvolení patřičné verze jádra; webdesignerům by totiž více pomohlo, pokud by prohlížeč používal jádro z Firefoxu 2 nebo Firefoxu 3, nikoliv noční verze. (Zdroj: OSnews)

Dnes je možné k testování prohlížečů použít službu na adrese browsershots.org. Navíc společnost Adobe nedávno oznámila přípravu podobné služby Meer Meer, která má podporovat hlavní prohlížeče pro Windows a Mac. Testování ve více prohlížečích se pomalu stává snazší a snazší.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

Bednee IE6
dev Re: IE6
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=271