O stavu projektu MooTools. Není mrtvý, chystají se zlepšení

Aaron Newton, jeden z vývojářů MooTools a autor knihy MooTools Essentials, na svém blogu popisuje současný stav projektu. Zmiňuje se o odtržení uživatelské komunity od vývojářů projektu, které se objevilo již před nějakým časem a postupně se prohlubuje. Vývojáři se údajně delší čas soustředili na vlastní vývoj frameworku a podcenili jeho evangelizaci. Navíc projekt je nyní relativně stabilní a není zde jasná vize, kam by měl být dále směřován.

To vše způsobilo, že se projekt někomu navenek mohl jevit (a také jevil) jako mrtvý. Aaron tvrdí, že tomu tak není a máme se ještě na co těšit. Nedávno byl spuštěn Twitter kanál projektu informující o novinkách a připravuje se stránka obsahující přehled dostupných pluginů pro MooTools. Zejména onen druhý krok řada uživatelů jistě uvítá, protože pluginů pro MooTool dnes existuje celá řada. Umožňují rozšířit možnosti jinak velmi hubeného frameworku a právě s jejich používáním se ukáže pravá síla MooTools. A co vy, naši čtenáři, jeví se vám vývoj MooTools jako mrtvý nebo jste spokojeni?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 6

Přehled komentářů

Daniel Steigerwald jak je to s mootools doopravdy
Martin Hassman Re: jak je to s mootools doopravdy
Botanicus Re: jak je to s mootools doopravdy
Martin Hassman Re: jak je to s mootools doopravdy
Botanicus Re: jak je to s mootools doopravdy
Martin Hassman Re: jak je to s mootools doopravdy
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=440