Propadněte panice a můžete přitom podepsat i petici

Web Start panicing hostuje petici, která má přimět výrobce prohlížečů, aby opravily chyby, které ohrožují soukromí jednotlivých uživatelů webu. O významu takové petice si dovolujeme s úspěchem pochybovat, ovšem zajímavý je test, který spustíte tlačítkem Lets start na zmiňované stránce (pozor, váš prohlížeč může na hodnou chvíli zatuhnout). Pokud chvíli počkáte, začne se na obrazovce objevovat seznam webů, které jste v nedávné minulosti navštívili. Jedná se pravděpodobně o využití CSS exploitu, který se týká všech běžně rozšířených prohlížečů, a který pomůže dané stránce uhodnout weby z historie vašeho prohlížeče.

Musíme při té příležitosti také připomenout, že opačné heslo, tj. „Nepropadejte panice“, si budete moci již brzy připomenout v blížícím se Ručníkovém dni, který se koná v pondělí 25. května.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=689