QR kódy u článků

Na základě tipů od vás, čtenářů, zkoušíme v testovacím provozu novinku – u každého článku bude zobrazen box, ve kterém bude QR kód s odkazem na článek, a informace o tom, zda jsou k textu dostupné zdrojové kódy a ukázkový příklad (a pokud ano, tak rovnou odkaz).

K čemu takový QR kód slouží? Je v něm zakódována informace (u nás odkaz na článek). Pokud máte mobilní zařízení, např. telefon s Androidem, iPhone či jiný smartfon, určitě ve výbavě naleznete čtečku těchto kódů (na Android je dostupná např. aplikace Barcode Scanner). Tento program dokáže pomocí zabudovaného fotoaparátu, kterým většina smartfonů disponuje, přečíst QR kód a dekódovat ho zpět na odkaz. Pokud si chcete článek otevřít ve smartfonu a přečíst si jej např. po cestě do práce, nemusíte přepisovat URL ručně, můžete jej rychle načíst právě z QR kódu.

Podrobnější informace o QR kódech: Co jsou QR kódy

Co si o této novince myslíte? Hlasujte v anketě. Pokud bude odezva kladná, rádi zapracujeme tuto funkci přímo do redakčního systému.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 10

Přehled komentářů

Jirka Jen zdrojak?
Petr smartphone
Satai Re: smartphone
jan.elznic Re: smartphone
miso Re: QR kódy u článků
Mem_ Re: QR kódy u článků
Martin Malý Re: QR kódy u článků
v6ak Re: QR kódy u článků
josefrichter zajímavý
jan.elznic Re: zajímavý
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1973