10 komentářů k článku QR kódy u článků:

 1. Petr

  smartphone

  Fakt to používáte? Že si otevřete stránky na PC, abyste si pak „ofotili“ několik QR, a pokračovali ve čtení na smartphone? Já bych si na ten článek doklikal rovnou. Chápu to na vizitkách atd, ale tady mi opravdu trochu uniká ten přínos.

  1. Satai

   Re: smartphone

   Driv jsem to pouzival celkem intenzivne. U desktopu jsem neco nasel, pomoci QR kodu jsem (odkaz na) clanek dostal na Androida a na nem text prelouskal v tramvaji.

   Dnes uz vetsinou pouzivam instapapaper a Kindle.

  2. jan.elznic

   Re: smartphone

   To že nemusíte opisovat mnohdy šíleně dlouhou URL na webovou stránku (může to trvat i několik minut), a můžete ji pohodlně pomocí QR kódu dostat do mobilního telefonu?

  1. Mem_

   Re: QR kódy u článků

   A já doplním k tématu, že když si za link na goo.gl doplníte text „.qr“, vygeneruje se vám rovnou pro něj QR obrázek ;) Takže pro link od kolegy výše je to
   http://goo.gl/MpQcA.qr

   (A tímhle způsobem si můžete přes goo.gl dát jakýkoliv link, i na článek na rootu, a vyfotit si ho do mobilu ;))

 2. v6ak

  Re: QR kódy u článků

  Já něco podobného občas využívám, ale u článků si to moc představit neumím. Spíš bych si to v RSS označil za nepřečtené a pak na mobilu přečetl. Jinak snad pro každý prohlížeč půjde najít rozšíření, pro Firefox taky něco používám.

 3. josefrichter

  zajímavý

  Já teda v těchhle případech zkopíruju odkaz do Evernote a pak otevřu na mobilu až když jsem na cestě. Přijde mi to praktičtější.

  QR kód mi dává smysl spíš v tištěné podobě na dohledání dalších podrobností apod.

  1. jan.elznic

   Re: zajímavý

   Tak ono nejde jen o zasílání odkazů, ale třeba i opis telefonních čísel a dalších kontaktních údajů, s čímž můžete zabít mnoho času, a pomocí QR kódu např. ve formátu VCARD vše máte v telefonu hned :-).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1973