Řízení toku textu v HTML stránce pomocí CSS3

Adobe je známé svými programy pro digitální publikování, a to už z éry „předwebové“. Nyní se snaží nabídnout tvůrcům publikací, kteří používají jejich nástroje pro klasický tisk, podobné možnosti i pro web. V rámci této snahy navrhli implementovat do CSS3 regiony a ořezové tvary. (Návrh je dostupný jako Editor’s Draft a experimentální implementaci pro WebKit naleznete v Adobe Labs.

CSS regiony by měly řešit rozlomení delšího souvislého textu do více oblastí na webové stránce. Při běžném návrhu je potřeba takový text zalomit ručně, což znemožňuje vytvořit funkční fluidní layout. Regiony by se měly automaticky vyplňovat textem ze „zdrojového“ elementu podle tohoo, kolik místa pro ten který region zůstává.

Ořezové tvary pak umožňují uzavírat text nejen do obdélníkových bloků, ale dát blokům libovolný, polygonem popsaný, tvar.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2237