Rockaway pořádá sérii hackathonů. Výzvou bude postavit globální aplikaci na Amazon Web Services

20. listopadu bude hostit brněnský Impact Hub druhý ze série hackathonů. I tentokrát budou mít vývojáři k dispozici kredity v hodnotě 8 000 $ od Amazon Web Services (AWS) a příležitost si díky Rockaway vyzkoušet tvorbu globálních aplikací.

“Rockaway není jen investiční kapitál, ale i silné technologické zázemí. Špičkové vývojáře a využívání nejnovějších technologií bereme jako základ úspěchu. Startupy z našeho portfolia mají globální ambice a využití technologií jako je AWS je jedna z možností, jak produkt připravit na škálování na zahraniční trhy už od samotného začátku, ” říká Dušan Zábrodský z Rockaway.

Cílem hackathonů je ukázat potenciál nejnovějších platforem a nástrojů: “Nejsilnější stránkou technologie AWS je jednoduché nastavení, spuštění na dalších trzích a zprovoznění celé služby. Dá se říct, že podtitul by mohl znít globální aplikace snadno a rychle,” řekl Jiří Psota, šéf vývoje v Bileto, který se hackathonů bude účastnit jako mentor. “Vývojáři nemusí mít obavy. Nezáleží na tom, jaký programovací jazyk použijí,” dodal Jiří Psota.

Účastníci budou řešit problémy z oblastí fintech, dopravy nebo e-commerce. V týmech o čtyřech až šesti lidech dostanou pouze 30 hodin k nalezení nejlepšího řešení. Spolu s Rockaway hackathony podporují i Amazon, Bileto, Česka Spořitelna a organizátoři festivalu Pioneers, tito partneři dodají technologii, data i odborné lektory.

První Rockaway AWS Hackathon, který se v říjnu uskutečnil v Praze přinesl spokojenost v řadách organizátorů i účastníků. Petr Ferschmann z AbraFlexibee se podělil o zajímavý postřeh: “Přišla mi hrozně zajímavá ta změna myšlení, kdy místo počítání hodinu jedním počítačem rozdám úlohu deseti tisícům počítačů a výsledek mám za 10 vteřin. Na rozdíl od reality, v AWS funguje myšlenka, že 9 žen odnosí dítě za měsíc.”

Viktor Kustein, který má v Rockaway na starost HR 2.0, akci shrnuje: “Výsledné aplikace a pracovní nasazení týmů mě opravdu nadchly. Všichni se dostali minimálně k vytvoření MVP, některé týmy dokonce k představení kompletního produktu včetně grafiky. Jako vítěze jsme vybrali tým AWS Rulez s aplikací porovnávající rozličné finanční produkty podle různých kritérií. Výhra tomuto týmu patřila především díky opravdu těžkému zadání, se kterým se dokázali za pomoci AWS skvěle popasovat v celkem šibeničním limitu.”

Už 16.11. se budou moci zájemci z (nejen) brněnské vývojářské komunity seznámit s přesným zadáním, začít skládat pracovní týmy a poslechnout reálné case studies od lektorů i organizátorů v Impact Hub Brno na Kick-off meetingu, který startuje v 18:00.

Samotný Hackathon následuje o víkendu 20. a 21. listopadu a celá šňůra skončí 11. a 12. prosince v Ostravě. Symbolický registrační poplatek činí 200 Kč. Více informací naleznete na hackathon.rockaway.cz nebo pište na hackathon@rockawaycapital.com

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=16350