Rozdíly v JavaScriptu Internet Exploreru 8 a detekce

Vývojáři JScriptu (jak se správně jmenuje implementace ECMAScriptu v IE) publikovali přehled novinek, které obsahuje JScript v nedávno vydaném IE8. Zároveň upozorňují, že přítomnost těchto novinek závisí na módu, v jakém prohlížeč běží. Pokud IE8 zobrazuje stránku v kompatibilním módu, potom tyto novinky nejsou přítomny (jejich přítomnost by totiž mohla „rozbít“ některé stávající stránky).

Pokud chcete novinek využít, ale zároveň váš kód musí fungovat ve starších prohlížečích (včetně starších verzí IE), doporučuje se v kódu detekovat přítomnost požadovaných vlastností (např. window.JSON, jak jsme uváděli v článku Nativní podpora JSON v prohlížečích). Detekce verze JScriptu není doporučena, kdybyste ji z nějakého důvodu detekovat potřebovali, je to teoreticky možné pomocí podmíněných javascriptových komentářů IE, např. výraz /*@cc_on v = @_jscript_version;@*/ v IE8 přidělí proměnné hodnotu „5.8“, kdežto v IE7 a IE6 hodnotu „5.7“. Nezapomeňte ovšem, že tato hodnota bude rovna „5.8“ i v případě IE8 běžícího v kompatibilním módu (tudíž chovajícího se prakticky jako IE7, čili bez novinek).

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=659