5 komentářů k článku Safari 5.0.1 konečně s podporou pluginů:

 1. František Kučera

  Chrome

  Kompatibilní s doplňky pro Chrome předpokládám nejsou, ne? Přitom je to skoro to samé (lehké pluginy na rozdíl od těch Firefoxových).

  1. pas

   Re: Chrome

   Já bych čekal, že když už HTML5 standardizuje app cache a plno dalších věcí, tak by se extensions mohly dělat jako běžné webové aplikace, maximálně přidat ještě nějaký standardík pro ně. To, že má každý browser své extensions, mi přijde jak z minulého století.

   1. František Kučera

    Re: Chrome

    Např. ve Firefoxu jde provozovat rozšíření z Google Chrome (resp. pracuje se na tom). Smysl mají i ta „těžkotonážní rozšíření“ jako ve Firefoxu, protože HTML/CSS/JS jsou sice fajn, ale všechno se pomocí nich udělat nedá. A tyhle rozšíření jen tak standardizovaná nebudou, protože jsou celkem úzce svázaná s konkrétním prohlížečem (nějaké obecné API by dost omezilo jejich možnosti).

  2. v6ak

   Re: Chrome

   Doplním, že pro Firefox je vyvíjen Jetpack, což je systém rozšíření podobný tomu z Chrome, ale je prý mnohem univerzálnější. A prý jde i rozšířit. Mám pocit, že má být obsažen ve Firefoxu 4.0, ale již dnes je možné jej používat skrze rozšíření. Mám pocit, že JetpackGallery nabízí nějaký transparentní způsob instalace, kde běžný uživatel se o tom, že dané rozšíření je na Jetpacku, moc nedozví.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1434