SIM: Sledujte svůj server

Mnozí provozovatelé webových služeb, kteří mají vlastní server, používají různé online služby k monitorování stavu serveru – jestli nespadl a jestli všechny služby běží. Pokud se tak stane, dostanou hlášku o tom, že je něco v nepořádku, ať už SMSkou, mailem nebo jinak. Podobné nástroje jsou užitečné, ale vždy je lepší podobným stavům spíš předcházet. To ovšem vyžaduje neustálé sledování stavu, aktuální zátěže a dalších věcí. Řešení nabízí modulární System integrity Monitor (SIM) od R-fx Networks.

SIM sleduje běh služeb (HTTP, FTP, DNS, SSH, MySQL a další) a dokáže informovat o možném problému. Sleduje dostupnost serveru na internetu. Samozřejmostí je i sledování zátěže. O problémech všas informuje, a v případě kritické situace dokáže celý stroj sám resetovat. SIM je volně dostupný pod licencí GNU GPL.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=814