Specifikace Element Traversal od W3C je hotova. Co užitečného přináší a kdo ji implementuje?

Cílem specifikace Element Traversal od W3C bylo alespoň trochu zjednodušit komplikované a neohrabané procházení dokumentu pomocí DOM rozhraní (které mj. právě kvůli jeho neohrabanosti přímo používá stále méně a méně vývojářů ve prospěch javascriptových frameworků).

Specifikace zavádí pět zajímavých atributů, např. element.firstElementChild, který odkazuje na první dceřiný element (stávající atribut element.firstChild tento účel spolehlivě neplní, protože pokud HTML/XML dokument obsahuje bílé znaky, může odkazovat na ně, místo na dceřiný element). Význam dalších atributů bude již zřejmý (jsou vždy obdobnou analogií některého stávajícího DOM atributu): lastElementChild, previousElementSibling, nextElementSibling, childElementCount.

Specifikace Element Traversal, která se řadí do DOM3, vyšla včera ve své finální verzi. V tuto chvíli ji podporuje připravovaný Firefox 3.1, Opera 9.5 a výše. Bohužel tato zjednodušující specifikace přišla příliš pozdě (mělo na ni být pamatováno již při prvotním návrhu DOM) a na implementace ve všech prohlížečích si vývojáři ještě chvíli počkají, DOM se proto ošklivé nálepky neohrabanosti jen tak nezbaví a prozatím bude snazší používat javascriptové frameworky nežli přímo DOM. (Zdroj: W3C)

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek, který vás bude brát za ručičku, ale zlý moderátor diskusí. Smiřte se s tím!

Věděli jste, že nám můžete zasílat zprávičky? (Jen pro přihlášené.)

Komentáře: 3

Přehled komentářů

Jirka Kosek DOM
html Re: DOM
Jirka Kosek Re: DOM
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=361