5 komentářů k článku Srovnejte komplexnost programovacích jazyků CoffeeScript, Ruby a C++:

 1. Tomáš Siegl

  C++ není kompletní

  Za C++ tam chybí minimálně ještě u template SFINAE, bez čeho by nefungovalo spousta technik, které se používají při Meta programování, třeba v kombinaci s boost::enable_if z knihovny boost.

  Jinak hezký, škoda že autor nezahrnul SCALU, protože bych si typl, že ta by měla konceptů taky málo a blížila by se k těm prvním dvou jazykům.

  1. alancox

   Re: C++ není kompletní

   Hrubě jsem skouknul C++, a je to nekompletní (a pravděpodobně budou nekompletní i zbylé dva).

   Ale nepotřebuji ani sekundu na to, abych i o půlnoci ve spánku vychrlil, že statické kompilované jazyky budou mít fakticky všechny více konceptů, než dynamické interpretované jazyky.

   Nehledě na tom, že autor třechto tří grafů si vymýšlí navíc další. Například proč v C++ oddělil types a class jako samostatné koncepty? Co jiného je v C++ class než typ? Stejně tak zařazení operátorů new a delete nebo přetypování nikoli do operátorů ale do typů? Je to celé pomotané a nemá to hlavu ani patu.

 2. Martin HassmanAutor příspěvku

  Ad velikost obrázku

  Obrázek je malý záměrně, není třeba z něj číst, slouží jen pro optické srovnání, (ostatně číst nejde ani z jeho originálu, který slouží ke stejnému účelu).

  Tak nějak předpokládám schopnost čtenářů podívat se na odkazovaný článek, kde najdou i obrázky další, určené pro čtení. A kdo tímto testem inteligence neprojde, má prostě smůlu 8-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2607