TaskSpeed – porovnejte si sami rychlost JS framewoků. Vyhrává Dojo

Pokud si chcete porovnat rychlost javascriptových frameworků, můžete vyzkoušet test TaskSpeed. Testy proběhnou ve vašem prohlížeči a výsledky budou po vašem odsouhlasení odeslány na server, kde se generují žebříčky. Z těch se zatím jako nejrychlejší ukazuje framework Dojo. Mezi nejpomalejšími najdete jQuery a Prototype. Pěkně je vidět i snaha o zrychlování frameworků, např. velký pokrok jQuery 1.3.x oproti verzi 1.2.x.

Zajímavé je i porovnání rychlostních žebříčků mezi jednotlivými prohlížeči, např. MooTools je rychlý ve Firefoxu a Safari, ale v IE6 a IE7 se propadá a např. jQuery jej hravě předběhne. To mj. ukazuje, že problematika rychlosti není vůbec jednoduchá a na jednoduchá porovnání frameworků mezi sebou bychom se vůbec neměli spoléhat, vždy bude zásadně rozhodovat i typ a verze používaného prohlížeče. (Zdroj: Ajaxian)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=624