Tom Krcha: Flash a HTML5

Zveme vás na přednášku uc.gug.cz, na které Tom Krcha představí nové funkce platformy Flash 10 a vývojové nástroje z řady Adobe CS5. V druhé části přednášky nás Tomův kolega Petr Pecháček seznámí s podporou HTML5 v Dreamweaver CS5, a v následné diskusi se můžeme pokusit o technické porovnání obou platforem.

Technologie Flash se v poslední době stala ohniskem sporů mezi společnostmi Apple a Adobe kvůli chybějící podpoře na iPhone a iPad. Podpora technologie Flash se mobilních mobilních produktech firmy Apple neplánuje, podle nových podmínek budou dokonce na AppStore zakázány nativní aplikace, vytvořené pomocí Flash CS5. Důvodů k tomuto rozhodnutí je více, a jsou jak technického, tak obchodního charakteru. Steve Jobs prohlašuje technologii Flash za „zastaralou“, ale jedním z hlavních důvodů bude jistě tlak na vývojáře, a plánované vyšší zisky z AppStore. Toto rozhodnutí se většině lidí nezamlouvá, a otevřeně sa začíná hovořit o určité „Microsoftizaci“ Applu.

Na druhou stranu toto rozhodnutí o nepodporování vyvolává pochybnosti o budoucnosti Flash platformy jako takové. Flash měl vždy svoje skalní příznivce a odpůrce, a poslední události k této polarizaci ještě více přispívají. Tom Krcha se nás pokusí přesvědčit, že Flash zatím rozhodně nepatří do starého železa, a vzhledem k plánované podpoře na platformě Google Android není bitva ještě zdaleka prohraná. Flash má také stále určitý náskok v podpoře multimédií. Slovy Toma Krchy: „Většinu nejnovějších vlastností HTML5 uměl Flash už ve verzi 6“.

Pokud se tedy chcete dozvědět, jak se k současným sporům staví společnost Adobe, a jaké má plány s technologiemi Flash a HTML5 do budoucnosti, tak přijďte 10.6. na Unicorn College.

Po akci bude následovat tradiční neformální posezení „V Kapslovně“. Doporučená konverzační témata pro tento večer jsou Flash a HTML5, Adobe vs. Apple, a jestli je lepší iPhone nebo HTC :)

Adresa: Unicorn College, Pod Parukářkou 2762/2, Praha 3. Mapa

Datum a čas: 10.6.2010, 18:00–19:30

Vstup je zdarma, registrujte se prosím zde:

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1251