UIzard aneb IDE v prohlížeči se vším všudy

Není tomu tak dávno, co Mozilla Labs spustily projekt Bespin nabízející vývojářské IDE v prohlížeči, který se má přiblížit kvalitám desktopových nástrojů.

Ovšem projekt UIzard, který pochází z Koreje a umístil se druhý v soutěži Mashup Korea 2009, jde ještě mnohem dál. Nespokojí se jen s IDE obsahujícím editor zdrojového kódu, přidává také prostředí pro WYSIWYG tvorbu webových aplikací. Vytvořili tak nástroj, ve kterém můžete v grafickém prostředí navrhnout patřičný dialog, v dalším panelu k němu připsat obsluhu událostí a v další panelu si zobrazit funkční výsledek.

Jak to celé vypadá, si můžete vyzkoušet na otevřeném demu. Zatím je UIzard sice pomalý a do desktopových nástrojů má ještě daleko, ovšem i tak se jedná o další významné posunutí laťky možností RIA vytvořených z HTML, CSS a JavaScriptu. (Zdroj: WebAppers)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

dc why?
Marti zpátky na stromy
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=746