36 komentářů k článku Ukázky HTML5 pouze pro Safari pobouřily odbornou veřejnost:

 1. jehovista

  jsem z toho zmaten

  Pisou tam, ze si muzu stahnout Safari pro Mac, nebo PC(ponechme ted stranou, ze Mac je taky PC). Tak jsem na to kliknul a tam jsou jen dve verze pro ruzne windows. To se ti jablecni idioti nezmuzou na vic, nez implikaci PC=>Windows? Co to je? Marketing? Kdyby napsali pro Mac a Windows, tak by to jejich tupe stado nepobralo?

  1. blizzboz

   Re: jsem z toho zmaten

   Safari je určený pre dektopy a na desktopoch:
   Windows ovláda 90% trhu operačných systémov,
   Mac OS 5 – 8%
   Zvyšok majú ostatné OS.
   Z pohľadu Apple je Linux a BSD len štatystická chyba.

   1. Petr Sigut

    Re: jsem z toho zmaten

    Bez té statistické chyby by neměli třeba ani to Safari… ale že to jsou svině co se neumí chovat víme už dávno:)

    1. asdfghjkl

     Re: jsem z toho zmaten

     Nejen Safari. Většinu klíčových komponent pobrali z BSD a LGPL projektů. Výrok o statistické chybě zní tedy poněkud směšně, protože je to základní stavební komponenta jablíčkářů.

     1. blizzboz

      Re: jsem z toho zmaten

      MacOSX vznikol fúziou Mac OS 9 a NextStepu a ten mal korene v BSD Unixe až na to že NextStep bol úplne iný systém, mal úplne iné jadro (mach) úplne inú architektúru, proste nedá sa povedať že by bol Mac OS X len vylepšené BSDčko.

      1. .

       Re: jsem z toho zmaten

       Taky nikdo nic takového neřekl. Zato ty, zdá se, nevíš o čem mluvíš. Podívej se na ty zdrojáky a nepapouškuj to, co jsi někde slyšel.

       1. blizzbozxxx

        Re: jsem z toho zmaten

        ty sa podívaj na zdrojáky Mac OS X keď ich zoženieš daj mi prosímťa vedieť :D

        1. .

         Re: jsem z toho zmaten

         Podívej se, co napsal ten, na koho jsi reagoval, jak jsi na to reagoval, a jak jsem potom reagoval já. Asi ani nevíš, jak se ztrapňuješ.

    2. Jiří Knesl

     Re: jsem z toho zmaten

     Že na OSX přecházejí velkou měrou uživatelé Windows, nikoli Linuxu nebo BSD, to bude víceméně fakt (jakkoliv sám jsem vyjímkou z pravidla). Tedy i svět Linuxu a BSD není pro Apple zdroj potenciálních zákazníků a proto ho mohou s klidnou tváří vynechat.
     Že ale nějaký buran Šigut nepochopí, že není cílovka a podle toho posoudí ostatní za svině, to je opravdu úsměvné.
     Napadá mě přirovnání, kdy by byl Rolls-Royce považován za „svini“ jen proto, že inzeruje v magazínech, které čtou majitelé Audi a BMW a dovolil si ignorovat uživatele Škody Favorit. Protože třeba ten Linux bude pro Apple asi stejně důležitý zdroj zákazníků jako Škoda Favorit pro výrobce Rolls-Royce.

     1. blablabla

      Re: jsem z toho zmaten

      Burani byli odjakživa jenom Apple a jejich tupý stádo, co si od shnilejch jablek nechaj jenom sr.. na hlavu. Ale to je ostatně jejich problém, naše věc zas je, že je můžem hanit za jejich chování až do morku kostí. Je demokracie.

      1. Martin MalýAutor příspěvku

       Re: jsem z toho zmaten

       Vážení diskutující, držte se prosím tématu, a když ne tématu, tak alespoň norem komunikace, obvyklých ve veřejném prostoru (to platí pro více přispěvatelů v tomto vláknu)… Děkuji.

     2. Me

      Re: jsem z toho zmaten

      Přirovnání má být to, že Rolls-Royce pustí na výstavu automobilů (všech značek) kterou pořádá jen ty, kteří přijedou v Rolls-Royce a ostatní odmítne a řekne jim, že potřebují Rolls-Royce, aby se mohli podívat, jak vypadá nová Škodovka. Je to prostě na hlavu.

     3. Jarda_P

      Re: jsem z toho zmaten

      Nemyslite, ze by to bylo spis tak, ze by Rols inzeroval nekde tak, ze pouze majitel Rolsu by si to mohl precist, napriklad proto, ze by bylo treba pouzit specialnich bryly, ktere maji pouze majitele Rolsu? Ostatne, Safari ma k Rolsu daleko.
      BTW, kdyz jsou v Jabku tak dobri, ze dokazi nadetekovat prohlizec, mohli se omezit na zobrazeni hlasky, ze stranky jsou testovany pouze v Safari a jinde nemusi fungovat.

      1. Jiří Knesl

       Re: jsem z toho zmaten

       To mé přirovnání by bylo jistě nesprávné z pohledu Vás, uživatele, je ale naprosto správné z pohledu Apple. Pro ně je uživatel Windows mnohem „šťavnatější“, než uživatel Linuxu (stejně jako pro RR je mnohem šťavnatější majitel Audiny nebo BMW). A pokud jim uživatelé Linuxu a BSD dohromady udělají 0,01 % tržeb, můžou si klidně dovolit tvrdit, že PC = Windows – pro Apple to tak obchodně nejspíš doopravdy bude.
       Jinak já nemám potřebu ten web příliš hájit, i já, uživatel stable verze Safari na OSX jsem dostal hlášku, že musím mít noční build.

 2. Mem

  Jede to i v Chrome, a z linků Apple, není třeba vnucovat jinou identifikaci browseru

  „Bohužel, ukázky jsou přístupné pouze v prohlížeči Safari; uživatelům s jinými prohlížeči se zobrazí pouze reklama na tento prohlížeč od Apple a odkazy pro jeho stažení.“
  Zajímavé, že mně v Chrome jedou. Co si tak nejprve ověřit fakta místo papouškování rozhořčených názorů? Na minisite je uvedeno 7 ukázek, které skutečně Safari vnucují (zde je kritika Apple oprávněná), ale hned u toho je link Learn more, kde je galerie všech 14 ukázek, a ty se např. v Chrome otevírají bez problémů…

  1. magor

   Re: Jede to i v Chrome, a z linků Apple, není třeba vnucovat jinou identifikaci browseru

   tak u mě (win xp, firefox) se zobrazí pouze zmíněná reklama

  2. Alf

   Re: Jede to i v Chrome, a z linků Apple, není třeba vnucovat jinou identifikaci browseru

   Myslíte u „Developers“? To se zobrazí samozřejmě všem, protože to s HTML5 nemá nic společného, tady jde o zobrazení ukázek = aby to Váš prohlížeč opravdu zpracovával a vy si s tím pak můžete pohrát a ne o „hloupé“ koukání na jeden obrázek z každé ukázky, to mi kvality HTML5 opravdu moc neukáže.

  3. vain

   Re: Jede to i v Chrome, a z linků Apple, není třeba vnucovat jinou identifikaci browseru

   Fakta jsou snad úplně jasná, kliknu na to demo a vyskočí mi nápis „You’ll need to download Safari to view this demo“ (hovadina od začátku do konce). To, že tam poklikáš ještě někde xkrát a pak to jede taky je úplně bezvýznamné.

 3. Tom5

  Co je k nepochopeni?

  HTML5 Showcase
  The demos below show how the latest version of Apple’s Safari web browser ... atd.

  Prostě normální promotion. Sotva asi ukážou nové možnosti Safari v Chrome. Nebo je někdo jiného názoru?

  Holt se Apple dotknul nějakého ega, že nedělá promotion Googlu… To je fakt na zabití, že? Okamžitě pokutu za nekalou soutěž a upálit, upálit…

 4. Mozilla = Mosaic killer

  Netscape a Marc Andreessen dostali, co zaslouzili, ale uz bylo pozde

  Nezapomente, kdo vnesl nejhorsi agresivni komercni postupy do sveta webu – Netscape a Marc Andreessen. Taky na to pak dojeli, kdyz potkali mistry temne sily. Jejich posahany vymysl zvany cookies se jiz nejakou dobu da pacifikovat, ale kazdy nouma vrtajici do tvorby webu stale jako vec nejvyssi dulezitosti parsuje user agent a posila vam zpet s nicim nekompatibilni sracky.
  At zije Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/525.13 (KHTML, like Gecko) Chrome/0.2.149­.27 Safari/525­.13 !!!

  1. imploder

   Re: Netscape a Marc Andreessen dostali, co zaslouzili, ale uz bylo pozde

   Jak se identifikuje Chromium, to mě taky dorazilo. Co má proboha společného s mozillou? Opeře kdysi MSN dávalo schválně zprzněné CSS a tak se pak falešně identifikovala jako IE, ale to už je minulost, žádný normální autor (kromě expertů jako ti co udělali stránku, o které je tenhle článek) tohle nedělá, tak k tomu není důvod. Pokud někdo zprasí detekci prohlížeče, tak je to jeho chyba.

   1. jehovista

    Re: Netscape a Marc Andreessen dostali, co zaslouzili, ale uz bylo pozde

    Snad vsechny prohlizece se z historickych duvodu identifikuji jako mozilla

 5. ms

  Re: Ukázky HTML5 pouze pro Safari pobouřily odbornou veřejnost

  nevim ale podle me tim ze se pouziva:
  -webkit- pred css parametrem rek bych ze je to jen pro webkit prohlizece
  ano je mozna chyba ze se to nespusti v mozille a spol
  ale html5 je ve stadiu vyvoje nevim co by bylo horsi jestli uzivatelum ukazovat stranky s nizsi funkconalitou.
  nebo toto.
  (Vim ze nejlepsi by si bylo vybrat priklady ktere umi i opera a firefox a demonstrovat silu standartu)

  1. bauglir

   Re: Ukázky HTML5 pouze pro Safari pobouřily odbornou veřejnost

   Záleží na zadavateli (kdo to platí), pokud netrvá na podpoře pro všechno, je lepší hnát věci kupředu, průmysl stagnoval cca 10 let. Neříkám, že toto je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, ale pokud budou webdevelopeři „tlačit“ na uživatele (a v případě aplikací si myslím, že by to bylo správné), aby měli prohlížeč podporující nejnovější technologie, tak uživatelé budou tlačit na vendory, aby vyvíjeli. Stačí se podívat na MS a MSIE co se děje.
   Ale tím nejpodstatnějším je vždy svoboda :), Uživatel může používat co chce, vendor může vydávat prohlížeč jaký chce a webdeveloper může vyvíjet, jak se mu zlíbí. A nátlaky typu „když je to na webu, tak by tam měli mít přístup i uživatelé našeho prohlížeče“ je slušně řečeno drzost.

  2. bauglir

   Re: Ukázky HTML5 pouze pro Safari pobouřily odbornou veřejnost

   Demonstrovat sílu standardu nejde :), není prohlížeč, který by uměl všechno :)

 6. bauglir

  Ach zase to pobouření

  Že budou ledasjaké kruhy pobouřené se dalo čekat, ale osobně na tom nevidím nic špatného, doporučují té stránce věnovat pár minut…
  „The demos below show how the latest version of Apple’s Safari web browser, new Macs, and new Apple mobile devices all support the capabilities of HTML5, CSS3, and JavaScript. Not all browsers offer this support. But soon other modern browsers will take advantage of these same web standards — and the amazing things they enable web designers to do.“
  Jasně je napsáno, že ukázky jsou demonstrací toho, jak Safari tyto technologie zvládá, nemají ukazovat, jak je zvládají ostatní. Není to demonstrace HTML5 s CSS3, ale demonstrace Safari.
  Navíc, jedná se o marketingové rozhodnutí Apple, my (resp. vy, mě je to jedno) máme právo se rozčilovat, Apple má právo si na svých stránkách dělat co chce.
  Všichni mají zájem na otevřených a respektovaných standardech, co to má společného s užitím těchto standardů firmami/jednotlivci pro sebepropagaci mi uniká.
  Představa, že všechno, co je na internetu má být přístupné všem je chybná.
  (Nepoužívám Safari ani Mac)

 7. maertien

  Nu....

  Maji na to pravo, to jim nikdo nemuze upirat. Na druhou stranu to ale vypovida o tom, co je to za arogantni spolecnost. Diky tomu alespon vim, jaci jsou, a nekoupim si Mac :-)

  1. bez prezívky

   Re: Nu....

   prepáčte, ale už mi to nedá a musím reagovať. Príspevky ako ten Váš a podobné sú na smiech. Koľko rôznych výrobkov si v živote nekúpite či už z praktického, finančného resp. iného Vám blízkeho dôvodu? A predsa nebudete na to reagovať v diskusiách, zakladať blog a pod.. Myšlienka Applu bola predviesť Safari a nie dokazovať ako túto technológiu využívajú iné prehliadače. Celé sa to deje na stránkach – serveroch – súkromnej spoločnosti(tá vznikla za účelom tvorby zisku, aké prekvapujúce). Aby ste rozumeli neútočím na Vás len to vnímam ako detinské a svojim spôsobom aj ako nedôstojné správanie bez rozumného podkladu.

 8. Necroman

  Jak to obejit?

  Nevite nekdo, jak treba v Chrome nebo Opera obalamutit ten check a vyzkouset si ta dema, popr. existuje nekde kopie toho webu s tim samym obsahem, ale bez kontroly prohlizece?

   1. hell

    Re: Jak to obejit?

    a i browsery.cz převzali tento článek (vydaný včera, odkaz na safaridemos předevčírem!!!), přitom na stránkách apple je tento odkaz…
    Nejedná se o žádné obcházení. Pokud se Safari identifikuje jako jiný prohlížeč, taky chce, ať si stáhnete Safari :-D

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1252