Userfly – sledujte, jak se chovají vaši uživatelé

Userfly je projekt, který zaznamenává, jak se chovají uživatelé při používání vašich webových stránek a aplikací (tj. události pocházející od klávesnice a myši). Nahraný záznam si následně můžete snadno přehrát, informace jsou detailní včetně všech pohybů kurzoru uživatelovy myši.

Projekt do vašich stránek začleníte přidáním jednoho javascriptového souboru – můžete si jej sami vyzkoušet. Služba je placená. Po registraci si ji můžete vyzkoušet zdarma (nahrát 10 uživatelských interakcí, za další je nutné si zaplatit). Jak Userfly funguje, se můžete přesvědčit na krátkém videu.

Co Userfly chybí je nějaké hromadné vyhodnocování. Je pěkné mít nahraných sto různých scénářů od vašich návštěvníků, ale pravděpodobně nebudete mít čas si je všechny pustit.

(Zdroj: UsabililityPost)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 3

Přehled komentářů

starec.eu ClickHeat
Martin Hassman Re: ClickHeat
starec.eu Re: ClickHeat
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=571