Vítězné startupy z IPO48

V neděli večer skončila akce s názvem IPO48, v jejímž průběhu měly týmy vývojářů za úkol během 48 hodin vytvořit zárodek startupu a odprezentovat jej porotě, složené z investorů (blíže o akci v rozhovoru zde na Zdrojáku). Vítězem se stal projekt RallyTools, na druhém místě Drinquest a na třetím GPS Social Game. Cenu obecenstva si odnesl nápad s názvem TopMonks.

Vítězný projekt jako by přesně dodržoval doporučení pro startupy: Vyberte si tržní niku, kde máte šanci naplnit potřeby uživatelů; poznejte co potřebují a nabídněte jim to. RallyTools nabízí nástroj pro amatérské a poloprofesionální rallye řidiče, který bere informace z palubního počítače vozu a zobrazuje je na displeji smartfonu. Autor nápadu sám rallye jezdí, takže potřeby uživatelů zná na vlastní kůži, a zná i tržní niku, kde je po takovém produktu poptávka. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Na druhém a třetím místě jsou projekty, které by bylo možné zařadit do oblasti her a společenských sítí. Drinquest připomíná oblíbené studentské výzvy „Obejdi všechny hospody na kolejích a v každé si dej panáka“ a GPS Social Game zase geocaching, rozšířený o úkoly v reálném čase a interakci mezi hráči.

Cenu diváků získal projekt TopMonks, který by měl spojovat lidi, co mají chuť občas pro někoho něco dělat, a týmy, co hledají občasnou výpomoc. Koncept je velmi podobný tomu, co nabízí např. Mechanical Turk od Amazonu, ODesk a další freelancerské virtuální pracovní kanceláře.

Tématu a akci se obšírněji věnuje dnešní Lupa.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1992