5 komentářů k článku Vyberte si z 50 fotogalerií:

 1. mike

  RE: Vyberte si z 50 fotogalerií
  Podle mého názoru pořád ještě má smysl tvořit vlastní galerii, protože ty stávající bohužel příliš často trpí elementárními problémy v použitelnosti, SEO atd. Drtivá většina galerií s JS ovládáním (které bych už dnes preferoval, protože to přináší řadu výhod) nemá například vyřešeno odkazování a bookmarkování konkrétních fotek, o podpoře návštěvníků bez JavaScriptu ani nemluvě. Ovládání je často nedotažené – kupříkladu na stránce leckdy není pevně umístěný ovládací prvek, s jehož pomocí bych se dostal na další fotku. Není nic otravnějšího, než tlačítko Next putující po stránce dle rozměru právě zobrazené fotky. A tak by se dalo pokračovat. Pokud to někdo myslí s prezentací fotografií vážně a má určité nároky, tak to má s výběrem bohužel dost těžké. Uvidíme, co Gallery 3, která slibuje modernizovaný přístup (momentálně ve verzi alpha 3). Odkazovaný seznam ale každopádně také projdu, třeba se dočkám příjemného překvapení…

  1. hobr

   RE: Vyberte si z 50 fotogalerií
   To je úžasný, že napíšete obrovskou kritiku (na co vlastně?) a v poslední větě napíšete, že si ty odkazy teda projdete :) Neměl byste změnit pořadí? ;)

   1. mike

    RE: Vyberte si z 50 fotogalerií
    Uznávám, že jsem asi zvolil trochu nešťastnou formulaci. Má kritika směřuje k projektům, které znám a které jsou povětšinou v onom seznamu zastoupené – alespoň letmo jsem jej samozřejmě před psaním příspěvku prošel a na první pohled zajímavé projekty vyzkoušel (přičemž přiznávám, že automaticky přeskakuji například flashové galerie). Moje poslední věta pak vyjadřuje naději, že jsem něco převratného v onom seznamu přehlédl, takže mu určitě ještě věnuji svůj čas, abych se o tom přesvědčil.

    Nicméně se sám můžete přesvědčit, že neplácám naprázdno – například zmíněnou podporu odkazování/bookmarkování konkrétních fotografií v javascriptově orientovaných galeriích jsem našel jen u dvou projektů z daného seznamu, funkční možnost rozkliknutí fotografií do nového okna/tabu prohlížeče také u dvou (jiných) a jestli jsem něco nepřehlédl, odkaz vedl pokaždé přímo na danou fotografii, což není optimální, protože touto cestou se budou při indexaci ubírat také vyhledávače. Plnohodnotné galerie (tedy nejenom prezentační vrstvy a'la Slimbox) jako jsou Coppermine nebo Gallery 2 si zase příliš nerozumí s JavaScriptově orientovanými skiny. Gallery 3 to chce změnit, tak uvidíme.

    Výběru vhodné galerie se věnuji už delší dobu a viděl jsem toho celkem hodně, takže si za svou nespokojeností stojím – můžete mi věřit nebo nemusíte, to už je na vás.

 2. Filda

  RE: Vyberte si z 50 fotogalerií
  projel jsem ten seznam jenom zběžně, ale polovina mi přijde jako klon lightboxu, druhá polovina jako flash udělátka který se mi z principu nelíbí a třetí polovina jako zbytečný molochy na těch pár fotek co chci dát na web. A ten zbytek má zásadní nedostatky jako "sada skriptů pro…" nebo "jednoduše nahrajete fotky po ftp"

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=619