Vychází RC verze Internet Exploreru 9

Společnost Microsoft včera oznámila, že uvolňuje Release Candidate (RC) verzi svého prohlížeče Internet Explorer 9. Ta je poslední veřejnou testovací verzí před uvedením finální podoby produktu. RC verze přináší další zvýšení výkonu prohlížeče, rozsáhlejší podporu webových standardů a zároveň vylepšení uživatelského rozhraní.

Mnoho změn a vylepšení mezi Beta verzí a RC verzí bylo uděláno na základě zpětné vazby od uživatelů a vývojářů. Díky optimalizacím se podařilo zvýšit výkon nového JavaScript Enginu, označovaného Chakra. Ten v testu SunSpider dosahuje o 35% rychlejšího výkonu oproti Beta verzi (322ms Beta, 209ms RC). Nově také RC verze podporuje geolokaci, CSS2D Transforms a HTML5 Semantic Tag či přehrává video ve formátu WebM (nutná instalace kodeku v systému Windows).

Microsoft představil Beta verzi Internet Exploreru 9 vloni v září. Do dnešního dne si tuto verzi celosvětově stáhlo přes 25 milionů uživatelů, což je nejvíce v porovnání s Beta verzemi všech předchozích generecí tohoto prohlížeče. Vedle toho Microsoft dosud vydal i sedm zkušebních testovacích verzí pro vývojáře. Společně s RC verzí bude k dispozici další z těchto testovacích verzí Platform Preview s číselným označením 8. Více informací a nástrojů pro testování lze získat na stránce http://ietestdri­ve.com.

Internet Explorer 9 ve verzi Release Candidate je možné stáhnout na stránce http://www.be­autyoftheweb.com/ nebo prostřednictvím stránek www.microsoft­.cz/ie.

Zdroj: TZ Microsoft

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1988