Proč je Raspberry Pi skvělá věc na proof of concept, ale ne na nic dalšího, jak vyrobit nejlepší 3D tiskárnu na světě, jak si zprasit kód nebo postavit letadlo. V sobotu si někteří z nás zajeli namísto Letné kousek dál do Dejvic na konferenci Devel.cz.
Re: Vytváření desktopových aplikací v HTML s AIR
a podla mna by v tom sa mal este spustit silverlight a silverlight by mal spustit javovsky applet ktory bude finalna aplikacia. Proste aboslutne nic narocne a skvelo sme pouzili vsetky nove technologie takze je to kuul a in.
Kral je mrtvy, nech zije kral!
PS: aky ma toto preboha zmysel ? Ci mame zasa moc vykonne desktopy tak ich treba trochu skresat..
Re: Vytváření desktopových aplikací v HTML s AIR
Tahle námitka je trochu mimo mísu, protože AIR nepřidává žádné vrstvy navíc oproti klasické architektuře webových aplikací v browseru.
Spíše bych řekl, že ho čeká podobný jepičí život jako třeba Google Gears, které vznikly pro stejný účel („ocassionally connected“ aplikace, lokální databáze, app cache…) a jak známo, krátce na to se tyhle věci přesunuly přímo do standardů HTML5.
O trochu delší budoucnost bude mít podle mě AIR na mobilech, např. jeho androidí verze (zatím stále beta) umožňuje vytvářet aplikace, které se pak šíří klasicky přes Market.
zapomínáte na flex, flesh
právě možnost dát do airu i flex/flash aplikaci je další dost často používaná kombinace. AIR se už docela chytil a nemyslím, že hned tak skončí. Jede i na linuxu, ale je to asi dost opruz ho rozcházet.
Re: zapomínáte na flex, flesh
Nezapomínám. I flashové aplikace můžou (přes ExternalInterface, resp. extrémně pohodlný Flex-Ajax Bridge) využívat HTML5 funkcionalitu browserů jako je app cache nebo local storage… Takže tam vidím docela duplicitu technologií. Což je sice v zásadě zdravá věc, ale zrovna v téhle oblasti by uživatel uvítal spíš jednotnost správy aplikací. Tipuju, že pokud třeba Google prorazí s web storem (což bude historicky už několikátý pokus, jak uživatele naučit „instalovat“ si webové aplikace), tak se dost vývojářů přeorientuje z AIRu na HTML5. No uvidíme. :)
Oprava
1) „Celkem zajímavou možnosté“ ⇒ možností
2) ČJ neumím, ale já bych za to slovo „možností“, šoupl čárku :-)
Re: Oprava
1. Překlep opraven
2. Za slovo „možnosti“ ve větě v článku čárka nepatří, stejně jako nepatří do vaší věty. ;)