6 komentářů k článku Vytváření desktopových aplikací v HTML s AIR:

 1. dc

  Re: Vytváření desktopových aplikací v HTML s AIR

  a podla mna by v tom sa mal este spustit silverlight a silverlight by mal spustit javovsky applet ktory bude finalna aplikacia. Proste aboslutne nic narocne a skvelo sme pouzili vsetky nove technologie takze je to kuul a in.
  Kral je mrtvy, nech zije kral!
  PS: aky ma toto preboha zmysel ? Ci mame zasa moc vykonne desktopy tak ich treba trochu skresat..

  1. pas

   Re: Vytváření desktopových aplikací v HTML s AIR

   Tahle námitka je trochu mimo mísu, protože AIR nepřidává žádné vrstvy navíc oproti klasické architektuře webových aplikací v browseru.
   Spíše bych řekl, že ho čeká podobný jepičí život jako třeba Google Gears, které vznikly pro stejný účel („ocassionally connected“ aplikace, lokální databáze, app cache…) a jak známo, krátce na to se tyhle věci přesunuly přímo do standardů HTML5.
   O trochu delší budoucnost bude mít podle mě AIR na mobilech, např. jeho androidí verze (zatím stále beta) umožňuje vytvářet aplikace, které se pak šíří klasicky přes Market.

   1. lopata

    zapomínáte na flex, flesh

    právě možnost dát do airu i flex/flash aplikaci je další dost často používaná kombinace. AIR se už docela chytil a nemyslím, že hned tak skončí. Jede i na linuxu, ale je to asi dost opruz ho rozcházet.

    1. pas

     Re: zapomínáte na flex, flesh

     Nezapomínám. I flashové aplikace můžou (přes ExternalInterface, resp. extrémně pohodlný Flex-Ajax Bridge) využívat HTML5 funkcionalitu browserů jako je app cache nebo local storage… Takže tam vidím docela duplicitu technologií. Což je sice v zásadě zdravá věc, ale zrovna v téhle oblasti by uživatel uvítal spíš jednotnost správy aplikací. Tipuju, že pokud třeba Google prorazí s web storem (což bude historicky už několikátý pokus, jak uživatele naučit „instalovat“ si webové aplikace), tak se dost vývojářů přeorientuje z AIRu na HTML5. No uvidíme. :)

 2. ITGuru

  Oprava

  1) „Celkem zajímavou možnosté“ ⇒ možností
  2) ČJ neumím, ale já bych za to slovo „možností“, šoupl čárku :-)

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: Oprava

   1. Překlep opraven
   2. Za slovo „možnosti“ ve větě v článku čárka nepatří, stejně jako nepatří do vaší věty. ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1486