W3C spouští dokumentační web WebPlatform.org

W3C včera spustilo alfa verzi webu WebPlatform.org, jehož cílem má být zdokumentování Webu. W3C se tak snaží zaplnit mezeru, kterou samo vytvořilo, vydávalo povětšinou technické dokumenty, ovšem nikoliv dokumenty pro koncové vývojáře a webdesignery, to má nový projekt změnit.

Na WebPlarform.org spolupracují Adobe, Facebook, Google, HP, Microsoft, Mozilla, Nokia a Opera (většina z nich za ty roky vytvořila slušnou sadu materiálů pro vývojáře i webdesignery). Ovšem projekt je otevřený na bázi wiki (běží na MediaWiki, na které je postavena i Wikipedia), kdokoliv může přispět.

Má projekt šanci na úspěch? Většina z partnerů projektu vytvořila na svém vlastním písečku hromadu užitečných dokumentů. Pravou je, že nějaké centrální místo chybí, pokud by partneři spojili síly, pak by se z WebPlatform.org do roka mohl stát nejlepší zdroj informací o Webu.

Více viz tisková zpráva a následující video:

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2737